Farah Zeynep Abdullah Kimdir Kaç Yaşında Boyu

Farah Zeynep Abdullah Kimdir Kaç Yaşında?

Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde canlandırmış olduğu rolle beraber oyunculuk mesleğine adım atmış ve dizide en çok ismi aranan kişilerden olmuş ünlü isimlerden olan Farah Zeynep Abdullah Kimdir kaç yaşında boyu kaç? açtığımız bu konuyla beraber oyuncunun özgeçmişini okumaya başlayabilirsiniz.

Farah Zeynep Abdullah Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Farah Zeynep Abdullah, 17.08.1989 yılında yaz sıcaklarının yoğun biçimde hüküm sürdüğü bir yaz günü hayata gözlerini açmış bir isimdir.Oyuncu, İstanbul ilimizde hayata merhaba demiş olsa da aslen Iraklıdır.Anne tarafından ise Türktür.Babasının ismi Osman olan oyuncunun, annesinin ismi ise Gülaydır.Boyu 1.61’dir.

Liseye başlamış olduğu yer İstanbul olan oyuncu eğitiminin diğer kalan kısmını ise İngiltere’de tamamlamıştır.2006 senesinden itibaren Babası İngiltere’de işleri nedeniyle kalmak zorunda kalınca ailesinle beraber İngiltere’ye gitmiştir.İngiltere’de Üniversite’de okurken tiyatro oynamaya başladı.

Üniversite’nin ikinci sınıfına geçtiği sıralarda dizilerde rol almaya başlamıştır.Öncelikle Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin çekimlerine katılmış ve çekimlerde beğenilerek bu dizide oyuncu olmuştur.Bu dizi nedeniyle Üniversite eğitimini bir süre kadar ertelemek zorunda kalmıştır.Bu diziden sonra film projesinle beraber kariyerine devam eden oyuncu Kelebeğin Rüyası adındaki filmde rol almıştır.Bu filmde başrolde rol almıştır.

2011 tarihinde Antalya Televizyon Ödüllerinin ödüle layık gördüğü isim Öyle Bir Geçer Zaman ki ile bu ödülü almıştır.İkinci almış olduğu ödül ise 2013 tarihinde rol aldığı filmle beraber Sadri Alışık Tiyatro ödülleridir.

farah-zeynep-abdullah-biyografisi

Farah Zeynep Abdullah Oynadığı Diziler ve Filmler

2011 – Öyle Bir Geçer Zaman ki
2013 – Kelebeğin Rüyası(Film)
2014 – Bi Küçük Eylül Meselesi(Film)
2014 – Kurt Seyit ve Şura
2014 – Unutursam Fısılda(Film)
2015 – Ekşi Elmalar(Film)
2018 – Gülizar

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.