Fatih Kısaparmak kimdir, nereli, Fatih Kısaparmak kaç yaşında, Fatih Kısaparmak evli mi, kiminle evli, eşi kimdir?

Fatih Kısaparmak Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Türk halk müziği sanatçısı Fatih Kısaparmak kimdir, nereli, Fatih Kısaparmak kaç yaşında, Fatih Kısaparmak evli mi, kiminle evli, eşi kimdir? İşte Fatih Kısaparmak hakkında detaylar.

Fatih Kısaparmak Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Fatih Kısaparmak 31 Ocak 1961 tarihinde Elazığ’ın Maden ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ankara Devlet Konservatuvarı ve TRT Ankara Radyosu’nda müzik, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ise resim çalışmalarında bulundu. Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’ndeki öğrencilik yıllarında, Tasvir Gazetesi adına TBMM foto muhabirliği yaptı.

Fatih Kısaparmak Türkiye’nin yanı sıra ABD, Rusya, Avustralya, Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda, Belçika, İsveç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna-Hersek, Venezuela, Kazakistan ve Özbekistan’da çok sayıda konser verdi.

Malatyaspor ve Elazığspor’da, toplam 3 dönem yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunan Fatih Kısaparmak, İstanbul-Elâzığ Kültür Vakfı’ndaki kurucu üyeliğinin yanı sıra, Elâzığlılar Dayanışma Derneği’nde de yönetici ve genel sekreter olarak çalıştı. Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarınca 70’e yakın ödüle layık görülen sanatçıya, 2000 yılında, halk müziğine ve folklora katkılarından dolayı Fırat Üniversitesi Senatosu tarafından Fahri Doktora unvanı verildi.

Fatih Kısaparmak Evli mi?

Sunucu Şebnem Ergür Kısaparmak ile evlidir. Bu evlilikten Ozan ve Kaan adlı iki oğlu vardır.

Fatih Kısaparmak hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir