Fatih Portakal Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Fatih Portakal Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Türkiye’de televizyon sunuculuğu alanında özellikle de haber sunan kişiler arasında oldukça fazla rekabet vardır.Kimisi gerçekten çok sevilirken, kimisi hiç sevilmezler.Biz bu konumuzda sevilen Fox Tv haber sunucusu olan Fatih Portakal kimdir nereli kaç yaşında gibi soruların cevabını bulacağınız biyografimizi sunacağız.

Fatih Portakal Kimdir Biyografisi

Fatih Portakal, 1968 tarihinde Aydın ili Nazilli ilçesinde gözlerini dünyaya açmıştır.Hem ilkokul hemde ortaokul öğrenimini Nazilli’de okumuş ardındanda İzmir’e giderek burada Atatürk Lisesi’ni bitirmiştir.Liseden sonra sınavı kazanarak Üniversiteye girmiş ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olmuştur.Mezun olduğu tarih 1993’dür.

1993 tarihinde Üniversiteyi bitirdikten sonra yabancı dil konusunda kendisini geliştirme isteği nedeniyle hem de yüksek lisans sebebi ile yurtdışına gitti.Fatih Portakal Avustralya’ya gittikten sonra kendi okumuş olduğu bölümle ilgili bir iş bulamadı ve çok önemli bir Otel’in restoranında görevli olarak çalıştı.Burada toplam 3 sene kadar çalışıp tekrardan Türkiye’ye dönüş yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra bir süre iş yapmadı ve 1996 tarihinde İzmir’de Stajyer Muhabir olarak muhabirliğe başladı.1997 tarihinden itibaren Star Tv ekranlarında kadrolu olarak çalışmaya başlayan isim, 2004 tarihinde Star Tv yönetiminin değişmesiyle işten ayrılmak zorunda kaldı.Bu süre zarfında tekrar memleketine gitti ve Nazilli’de Ajans muhabiri olarak çalıştı.Kazandığı ücretlerle beraber İzmir’de kendisine bir restoran açmak istedi fakat 2006 tarihinde Mehmet Ali Birand’ın Kanal D ekibinde göreve başladı.

Bir süre sonra ekranların en fazla izlenen haber muhabirlerinden biri olarak kendine yer edinen Fatih Portakal, Sadece haber muhabirliği değil aynı zamanda radyoda da çalıştı.Toplam 8-9 ay kadar Best Fm’de Konuşan Türkiye isimli programı hazırlamıştır.2009 ile 2010 tarihleri arasında Ne Yapmalı isimli Kanal D’de yayınlanan programda sunuculuk yapmıştır.Seçim zamanıda yaptığı programlarla beğeni toplamıştır.

2010 tarihinin Ortalarına doğru Fox Tv ekranlarına geçiş yapmış ve burada Sabah haberlerini sunmaya başlamıştır.Daha Sonra Sabah haberlerini bırakıp Ana Haber bültenini sunmaya başlamıştır.O yıldan beri yayında kendisi vardır.

27 Eylül 1997 tarihinde evlenen Ünlü Sunucu Armağan Toper ile evlenmiştir.

Fatih Portakal Kimdir Nereli Kaç Yaşında? için Yorumlar (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Fatih beyi çok severim. Ülkesine, bayrağına və Atatürk ilkelerinə sadık birisi olduğuna inanıyorum. Lakin , mevcud iktidarın Türkiyeyi dünyada söz sahibi ettiyini, artık tüm dünyanın Türkiyeyle hesaplaştığını ve en sonda Erdoğanın dünya liderleri arasında söz sahibi olduğunu görmezlikden geldiyini bir türlü annıyamıyorum. Fatih bey Türkiyeyi bir de dışarıdan izlese belki o zaman nasıl bir ülkenin mensubu olduğunu görür ve iftihar hissi keçirir.

  2. Fatih beyi severek takip ediyoruz gayet iyi bir haber sunucusu fox haberleri kacirmiyorum onun sayesinde

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın