Fatih Portakal Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Fatih Portakal Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Türkiye’de televizyon sunuculuğu özellikle haber sunan kişiler arasında oldukça fazla rekabet vardır.Kimisi gerçekten çok sevilirken, kimisi hiç sevilmezler.Biz bu konumuzda sevilen Fox Tv haber sunucusu olan Fatih Portakal Kimdir nereli kaç yaşında gibi soruların cevabını bulacağınız biyografimizi sunacağız.

Fatih Portakal Kimdir Biyografisi

Fatih Portakal 1968 tarihinde Aydın ili Nazilli ilçesinde gözlerini dünyaya açmıştır.Hem ilkokul hemde ortaokul öğrenimini Nazilli’de okumuş ardındanda İzmir’e giderek burada Atatürk Lisesi’ni bitirmiştir.Lise’den sonra sınavı kazanarak Üniversiteye girmiş ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olmuştur.Mezun olduğu tarih 1993’dür.

1993 tarihinde Üniversiteyi bitirdikten sonra yabancı dil konusunda kendisini hem daha iyi geliştirme isteği hemde yüksek lisans sebebi ile Yurtdışına gitti.Fatih Portakal Avustralya’ya gittikten sonra kendi okumuş olduğu bölümle ilgili bir iş bulamadı ve çok önemli bir Otel’in restoranında görevli olarak çalıştı.Burada toplam 3 sene kadar çalışıp tekrardan Türkiye’ye dönüş sağladı.

Türkiye’ye döndükten sonra bir süre iş yapmadı ve 1996 tarihinde İzmir’de Stajyer Muhabir olarak muhabirliğe başlamıştır.1997 tarihinden itibaren Star Tv ekranlarında kadrolu olarak çalışmaya başladı.2004 tarihinde Star Tv yönetimi değişti ve işten ayrılmak zorunda kaldı.Bu süre zarfında tekrar memleketine gitti ve Nazilli’de Ajans muhabiri olarak çalıştı.Kazandığı ücretlerle beraber İzmir’de kendisine bir restoran açmak istedi fakat 2006 tarihinde Mehmet Ali Birand’ın Kanal D ekibinde göreve başladı.

Bir süre sonra ekranların en fazla izlenen haber muhabirlerinden biri olarak kendine yer edindi.Sadece haber muhabirliği değil aynı zamanda radyodada çalıştı.Toplam 8-9 ay kadar Best Fm’de Konuşan Türkiye isimli programı hazırlamıştır.2009 ile 2010 tarihleri arasında Ne Yapmalı isimli Kanal D’de yayınlanan programda sunuculuk yapmıştır.Seçim zamanıda yaptığı programlarla beğeni toplamıştır.

2010 tarihinin Ortalarına doğru Fox Tv ekranlarına geçiş yapmış ve burada Sabah haberlerini sunmaya başlamıştır.Daha Sonra Sabah haberlerini bırakıp Ana Haber bültenini sunmaya başlamıştır.

27 Eylül 1997 tarihinde evlenen Ünlü Sunucu Armağan Toper ile evlenmiştir.Fatih Portakal Kimdir Nereli Kaç Yaşında? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Fatih beyi severek takip ediyoruz gayet iyi bir haber sunucusu fox haberleri kacirmiyorum onun sayesinde

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın