Fatih Tekke Kimdir?

Fatih Tekke Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Türk Futbol Camiasının önemli futbolcularından biri olan Trabzonspor taraftarının unutamadığı isim Fatih Tekke Kimdir? nereli kaç yaşında?

Fatih Tekke Kimdir?

Fatih Tekke 9 Eylül 1977 tarihinde Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğmuştur.Daha henüz 17 yaşında olmasına rağmen A takıma yükselmiştir.Çok önemli isimlerle beraber A takım forması giymiştir.Bunlardan başlıcaları Hami Mandıralı, Ünal Karaman, Tolunay Kafkastır.

Agresif davranışlar nedeniyle kısa süre Altay takımına kiralık olarak verilmiştir.Altay’da forma giyerken Çanakkale Dardanelspor ile oynanan müsabakada ayağı kırılmış uzunca süre sahalardan uzak kalmasına rağmen kendini toparlamış ve sahalara tekrar dönmüştür.Ardından tekrar Trabzonspor’a dönüş sağladı fakat o zamanlar Trabzonspor’da bir takım problemler yaşanıyordu bu nedenle başarılı bir grafik çizemedi.Bu dönem içersinde Gaziantepsor ile anlaştı.Burada iyi bir grafik çizdi ve A Milli Takım kadrosuna kadar yükselme başarısı gösterdi.

Formundaki başarı nedeniyle Trabzonspor Camiasınında ilgisini çekmeyi başardı.2002 ile 2003 sezonun’da tekrar Trabzonspor’a dönüş sağladı ve buradaki müthiş performansınla önemli bir golcü olduğunu gösterdi.Trabzonspor’un artık süper bir golcüsü vardı.Trabzonspor’da takım kaptanlığına kadar yükseldi.Takımdaki başarı performansı giderek arttı ve 2 Türkiye kupası şampiyonluğu olmak üzere 2 tanede Lig ikinciliği başarısı sağlandı.

visum china
visum china

2004-2005 sezonunda atmış olduğu 31 gol ile Gol kralı ünvanını aldı.Ayrıca o sezonda toplam 14 tanede asist yapma başarısı sağlamıştır.Formundaki başarı nedeniyle hem Türkiye’den hemde Avrupa takımlarından transfer teklifleri aldı.

Çok uzun bir süre Doğduğu Şehir olan Trabzon’da bulunmuş ve Trabzonspor formasını uzunca süre giymiştir.2006 Yılında Trabzonspor’la olan futbol yaşantısını bitirmiş ve Rusya’nın önemli takımlarından biri olan Zenit kulübüne transfer oldu.

2008 tarihinde futbolunu sürdürdüğü Zenit takımında UEFA Kupası Şampiyonluğunu tatmıştır.2010 tarihine kadar hiçbir takımda forma giymeyeceğini eğer ayrılma durumu olursa Trabzonspor hariç hiçbir takım forması giymeyeceğini belirtti.Özellikle kafa gollerinle attığı goller sayesinde Trabzonspor’un maçları kazanmasında en önemli etkenlerden biri olmuştur.

Fatih Tekke kimdir, hayatı, biyografisi konumuzun sonuna geldik.Bizlerde Trabzonspor’a birgün tekrar dönüp Teknik adam olarak görev yapmasını temenni ediyoruz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir