Feride Hilal Akın Kimdir?

Feride Hilal Akın Kimdir?

Müzisyen olarak kariyerini devam ettirirken bir yandan da oyunculuk yapan ve oyunculukta da tıpkı müzisyenliği gibi başarılı olan güzel isim Feride Hilal Akın kimdir? yaşı kaç, nereli, boyu ve kilosu nedir? bu soruların bütün yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Feride Hilal Akın Biyografisi

8 Mart 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Feride Hilal Akın, bir müddet kadar Ankara’da yaşamış ve lise eğitimini de burada tamamlamıştır.İlk olarak 17 yaşındayken sahneye çıkmaya başlamış olan isim, güzel sesine bir de oyunculuk yeteneğini ekleyerek büyük bir çıkış gerçekleştirmiştir.

Feride Hilal Akın’ın boyu 1.69 cm, kilosu ise 56’dır.Burcu ise Balık’tır.

İlk olarak Sosyal Medya aracılığı ile şarkı söyleyip paylaşmaya başlamış olan isim, kısa sürede dikkat çekmiş ve dinleyici sayısını hızla arttırarak önemli bir ivme gerçekleştirmiştir.Çok sayıda yerli ve yabancı ismi seven güzel isim, özellikle Rihanna, Adale, Şebnem Ferah ve Sıla gibi ünlü sanatçıları dinlemektedir.

2017 yılında “Yeni Gelin” dizisinin Jenerik müziğini seslendirdiği sırada, dizinin yönetmeni olan Ersoy Güler ile tanışmış ve ardından dizinin kadrosuna dahil edilmiştir.kimdirkim.com Dizide Şirin karakterini oynamış olan isim, müzikte sergilediği performansı dizide de göstermiştir.

Son olarak “Yok Yok” isimli bir single çıkarmış olan ünlü isim, bu şarkı ile birlikte dinleyicilerden tam puan almıştır.

Rol Aldığı Diziler

2017 – Yeni Gelin (Şirin)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın