Fuat Ergin Kimdir? Kaç Yaşında Nerelidir?

Fuat Ergin Kimdir?

Rap müzik denildiğinde ön plana çıkan rapçilerden biri olan ve bu zamana kadar çıkarmış olduğu albümler ile rap müzik dinleyicilerinin beğenisini kazanmış Fuat Ergin kimdir? yanıtını bu makalemizle birlikte okuyabilirsiniz.

Fuat Ergin Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

30 Ekim 1972 tarihinde Almanya’nın Başkenti olan Berlin’de doğan Fuat Ergin, 1984 senesinde aile fertleri ile beraber Türkiye’ye taşınmış ve İstanbul’un Şile ilçesinde yaşamaya başlamıştır.Ortaokul ile lise eğitimini sürdürdüğü sıralarda hem annesini hem de babasını kaybetmiş ve 1989 tarihinde tekrardan Almanya’ya dönüş yapmıştır.

1992 tarihinde rap çalışmalarının ilk meyvesini yazmış olduğu İngilizce rap şarkı ile almış ve Almanya’da çeşitli Rap partilerine katılmıştır.O yıllarda görev almış olduğu “Miks News” isimli dergi için çok sayıda Ünlü şarkıcıyla röportaj yapmış olan isim arkasından ise yine çeşitli işlerde çalışmıştır.Bir dönem sonra Rap müziği Türkçe olarak dile getirmeye başlayan Fuat Ergin, ilk profesyonel albümünü 1999 tarihinde çıkartmıştır.

İlk albümüne “Hassickdir?” ismini vermiş olan başarılı rapçi, bu albümünden sonra çeşitli konserlere katılmış ve 2001 tarihinde ise ikinci solo albümünü çıkartmıştır.Bu albümüne de “Hassickdir? II” adını veren isim bu iki albümle birlikte önemli bir rap müzik dinleyicisin ilgisini çekmiştir.

visum china
visum china

2002 tarihinde 3. solo albümünü çıkartmış olan [saritext]Fuat Ergin[/saritext], bu albümüne de “Bonobo 1 Panzer” adını vermiştir.Bu albümün ardından Wu Tang Clan isimli meşhur hip hop grubunun çıkarmış olduğu “The Rold According to Rza” isimli albümde yer almış ve başta Almanya olmak üzere Hollanda, Türkiye, Avusturya ve İsveç gibi Ülkelerde konserler vermiştir.

2005 yılında “Her Ayın Elemanı” albümü ile birlikte rap piyasasında önemli bir noktaya gelen ünlü rapçi, bu albümle daha da çok sevilmiş ve 2009 tarihinde ise “Kalbüm” ismini vermiş olduğu bir başka solo albümü dinleyicilerine sunmuştur.Kimdirkim.com ünlü rapçi son olarak ise 2019 yılında “Omurga” isimli albüm çıkartmıştır.

Evli olan ünlü isim, 2014 tarihinde Müjde Yazıcı ile hayatlarını birleştirmişlerdir.

Fuat Ergin Albümleri

1999 – Hassickdir?
2001 – Hassickdir? II
2002 – Bonobo 1 Panzer
2003 – Hassickdir? III
2003 – Rapüstad (Killa Hakan)
2005 – Her Ayın Elemanı
2009 – Kalbüm
2012 – Yüzleş (Single)
2019 – Omurga

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir