Fulya Zenginer Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Fulya Zenginer Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ardı ardına dizi haberleri almaya devam ediyoruz.Show Tv ekranlarında başlayacak bir dizide Fabrika kızı isimli dizi.Birçok dizi gibi oda Haziran’da ekranlara gelecek.Dizide başrolde Fabrika Kızı Aylin karakterini oynayacak güzel oyuncu Fulya Zenginer kimdir kaç yaşında nereli? tüm soru cevapları hemen yazımızda.

Fulya Zenginer Kimdir Biyografisi

Fulya Zenginer 21 Temmuz 1989 senesinde İstanbul’da hayata gelen oyuncudur.Kendisinin boyu 1.61 kilosu ise 48-49 civarındadır.İlk ile Ortaokulu Zeytinburnu Nuri Paşa İlköğretim Okulunu bitirerek geçmiştir.Lise öğrenimini ise Bakırköy lisesin’de okuyarak bitirdi.

Oyuncu Üniversite’yi Haliç Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okumuştur.Dizilerde oyuncu olarak rol almasını sağlayan ilk dizi 2006 tarihindeki İki Aile isimli dizidir.Bu dizide rol alarak oyunculuk konusunda performansı ile diğer dizilerdende teklif alarak roller almıştır.

Bir Dönem Küçük Kadınlar adındaki dizide başrol oynadı ve Yeliz karakteri ile ekranlara geldi.Tövbeler Tövbesi adındaki dizide ise Fidan karakterini oynadı.Cine 5 ekranlarında Dizi Magazin programında konuk sunucu olarak sunuculuk’ta ne kadar iyi olduğunu gösterdi.2009 tarihinde 2 defa reklamlarda oynadı.

fulya-zenginer-biyografi

Fulya Zenginer Oynadığı Diziler ve Filmler

2006 – İki Aile (Eda)
2006-2008 – Doktorlar (Hande)
2008-2010 – Küçük Kadınlar (Yeliz)
2011 – Tövbeler Tövbesi (Fidan)
2012 – Sağ Sağlim (Nihal) Sinema Filmi
2012-2014 – Benim için Üzülme (Buke)

2015 Haziran Ayı’nın içinde yayınlanacak olan Fabrika Kızı Aylin karakteri ile oyuncu ekranlara gelecek.Fabrika Kızı dizisinin kısaca konusundan bahsedecek olursak.Aylin fabrikada çalışan bir kızdır ve nişanlıdır.Evleneceklerine yakın zaman içersinde işten çıkartılır ve nişanlısıda onu terkeder.Napacağını şaşıran ve karamsar bir duygu içersinde bulunan Oyuncuya biranda bir telefon gelir ve ona bir fabrika mirası kaldığını öğrenir.

Konusu ile beraber dikkat çeken dizi izlenmeye değer bir dizi olduğunu gösteriyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın