Funda Eryiğit Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Funda Eryiğit Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Bir çok kişinin hatırlamış olduğu Canım Ailem dizisinin güzel ismi olan halen oyunculuk mesleğini sürdüren Funda Eryiğit kimdir kaç yaşında boyu kaç? işte kısaca hayatı.

Funda Eryiğit Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Funda Eryiğit, 1984 senesi 1 Mart günü hayata Hollanda’da gözlerini açan bir oyuncudur.Türk asıllı bir oyuncu olduğu için aile tarafından Samsun nüfusuna bağlıdır.Ailesi seneler önce Hollanda’ya çalışmaya gitmişler.Lise eğitimini Kadir Has’ta okumuş sonrasında ise İstanbul Üniversitesi’nin Siyasal Bilgiler Fakültesine girmiştir.En son olarak ise Devlet Konservatuarı’nı bitirmiştir.Boyu 1.72-73 civarlarındadır.

Tiyatro oyunlarında bulunmaya başlamasının ardından sırasıyla dizi ile sinemalarda oynamaya başlamıştır.İlk Tiyatrolara girişini ise Lise’ye ilk başladığı senelerde gerçekleştirdi.O Senelerde okuldaki Tiyatro oyunlarını sürekli takip etmiş ve zamanla o oyunlarda yer almıştır.Kendini fazlaca geliştirmesinin ardından ünlü bir isim olmasından sonra bile Tiyatroyu bırakmamış ve rol aldığı tiyatro oyunu ile 2012 tarihinde kadın oyuncular arasında ödül alan bir kişi olmuştur.

2008’de Canım Ailem dizisi ile ekranlarda oldu ve Seyhan’ı oynadı.Güzelliği ile başarılı rolü onu yıldız yaptı.Dizi toplam olarak 2 sene kadar sürdü ve o zamanlarda takip edilen kaliteli dizilerden biri oldu.

funda-eryigit-biyografi

Funda Eryiğit Oynadığı Diziler Filmler

2008 – Canım Ailem
2008 – İş Arıyoruz(Film)
2009 – Ev(Film)
2011 – İstanbul’un Altınları
2012 – Uçurum
2013 – Eski Hikaye
2014 – Limonata(Film)
2015 – Eksik(Film)
2015 – Tereddüt(Film)
2015 – Yok Artık(Film)
2017 – Kara Yazı
2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatıhı
2018 – Can Kırıkları

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.