Şarkıcı Gökhan Türkmen kimdir, Gökhan Türkmen'in hayatı, biyografisi, Gökhan Türkmen kaç yaşında, Gökhan Türkmen nereli, Gökhan Türkmen evli mi?

Gökhan Türkmen Kimdir? Gökhan Türkmen Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkıcı Gökhan Türkmen kimdir, Gökhan Türkmen’in hayatı, biyografisi, Gökhan Türkmen kaç yaşında, Gökhan Türkmen nereli, Gökhan Türkmen evli mi? İşte Gökhan Türkmen hakkında detaylar.

Gökhan Türkmen Kimdir?

Gökhan Türkmen 1 Eylül 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı-şarkı yazarı ve yapımcıdır.

Gökhan Türkmen Hayatı

Gökhan Türkmen 1997 yılında gitarla tanıştı. 2000 yılından itibaren çeşitli mekân ve organizasyonlarda gitar ve sesiyle boy göstermeye başladı. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetin ardından 1 yıl kadar şan dersi alan sanatçı, bir dönem radyolarda ve çeşitli mekânlarda canlı performanslar sergiledi. Sözleri ve müziği Serkan Söylemez’e ait olan “Büyük İnsan” şarkısının Youtube’da 5 milyon kişi tarafından dinlenmesiyle yıldızı parladı. “Büyük İnsan” şarkısından bir yıl sonra “Dön” şarkısını da internetten yayınladı ve yine söz müziği Serkan Söylemez’e ait olan “Efkarlıyım” adlı şarkıyla Nokia tarafından düzenlenen bir yarışmaya katıldı. İnternet üzerinde bulunan 3 şarkısıyla da beğeni toplayan sanatçı, Keremcem ve Aykut Gürel’in desteğini de aldı. 2008 yılında Büyük İnsan adlı albümü İrem Records etiketiyle çıkardı ve albümde yer alan “Yan Sen”, “Büyük İnsan” ve “Dön” adlı şarkılarına klip çekti.

Şarkıcı Gökhan Türkmen kimdir, Gökhan Türkmen'in hayatı, biyografisi, Gökhan Türkmen kaç yaşında, Gökhan Türkmen nereli, Gökhan Türkmen evli mi?

visum china
visum china

2010 Mart ayı ortasında çıkan Biraz Ayrılık adlı albümüyle büyük bir başarı sağlayan Türkmen, radyolarda ve müzik kanallarında en çok çalınan, yılın en çok ödül alan sanatçılarından oldu. Bu albümünde yer alan “Rüya”, “Biraz Ayrılık”, “Ayıp Ettin” ve oldukça ses getiren “Bir Öykü” adlı şarkısına klip çekti. 2011 yılında Aydın Ketenağ yönetmenliğinde çekilen “Ayıp Ettin” klibinde sanatçıya Nora Tokhosepyan eşlik ederken, yine aynı yönetmenin çektiği “Bir Öykü” klibinde de sanatçıya Engin Hepileri ve Deniz Sipahi eşlik etti.

Gökhan Türkmen 1 Haziran 2012’de yayınladığı Ara adlı EP’sinde bulunan “Bitmesin” isimli teklisi ile listelerde 11 hafta boyunca bir numarada yer alırken, aynı şarkı 18 hafta listelerin ilk 5’inden inmedi. Bu başarı ile konser maratonuna devam eden Gökhan Türkmen bu arada yeni albüm çalışmalarıyla da ilgilendi.

2013 yılında İşler Güçler (2013-2013) adlı diziye konuk olmuştur. 2013 yılının sonbaharında üçüncü albümünün kayıtlarına başladı. Dört ay süren kayıtlar sonrasında 18 Şubat 2014 tarihinde ustalık eserim dediği ve En Baştan adını verdiği albümünü yayınladı. Albüm yayınlanmadan on bir gün önce “Çatı Katı” adlı parça yayınlandı ve büyük ses getirdi. Albümden daha sonra üç parça yayınlandı. Eylül 2014 tarihinde Sinem Aksoy ile evlendi. Bu dönemlerde GTR Müzik adını verdiği müzik şirketini kurdu.

2015 yılında FOX’ta yayınlanan Sesi Çok Güzel yarışmasında Sibel Can ve Sertab Erener ile birlikte jüri koltuğuna oturmuştur. Aynı yıl İnadına Aşk (2015-2016) adlı dizinin müziklerinin yapımcılığını üstlendi. 2016 yılının sonlarında Sessiz adını verdiği albümünü çıkardı. Albüm yayınlanmadan bir hafta önce albümden “Öyle Güzel ki” adlı parça yayınlandı. Albüm çıkarmadığı dönemlerde single yapmıştır ve bazı sanatçıların albümlerine konuk olmuştur. 2019 yılında Virgül ve Gökhan Türkmen’le Az Biraz adlı iki EP yayınladı. 19 Kasım 2020 tarihinde Romantik adını verdiği on parçalık beşinci albümünü yayınladı. Albümde 2019-2020 arasında yayınladığı single parçalar da yer aldı.

Gökhan Türkmen Evli mi?

Gökhan Türkmen 1 Eylül 2014 tarihinde Sinem Aksoy ile evlenmiştir. 2015 yılında çiftin Nil Rona adını verdikleri ilk kızları dünyaya gelmiştir. 2017 yılında ise Leyla Ada adını verdikleri ikinci kızları dünyaya gelmiştir.

Gökhan Türkmen hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir