Gülben Ergen Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Gülben Ergen Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Son yıllar içerisinde onu herhangi bir dizide ya da bir programda görmediğimiz fakat en son Hepsiburada’nın reklamında gördüğümüz bir çok albüm çıkarırken bir yandan da çeşitli dizilerde oynamış olan ünlü isim Gülben Ergen kimdir kaç yaşında nereli? ekibimiz tarafından özenle hazırlanan en açıklayıcı biyografisi.

Gülben Ergen Kimdir Kaç Yaşında?

25.08.1972 doğumlu olan Gülben Ergen sanat dünyasına oyunculukla adımını atmıştır.İstanbullu olan sanatçı Müzik piyasasına girmeden önce, modellik ve sunuculukta yapmıştır. Oyunculukta kendisini ileri getiren Dadı dizisindeki karakter ile gönüllerde yerini sabitlemiş ve Altın kelebek ödüllerinde en iyi kadın oyuncu ödülünü alarak zirveye oturmuştur.

Ciddi olaylara mizahi yaklaşımları ve çözümleri ile diziyi büyük kitlelere sevdirmiştir.Müzik piyasasında en iyi şarkıları olan sade ve sadece ile abayı yaktım 2002 yılına damgasını vuran müzikleridir. 2002 yılında hemen her yerde çalınan ve müzik piyasasını sallayan şarkıları sayesinde Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “Yılın Bestesi” ödülünü almıştır. 

2000’li yıllarda müzik dünyasında en çok satanlardan oluşan üçlüden biri Gülben Ergen’dir. 2 milyondan fazla albüm satarak en iyi satışlara imza atmıştır. Uçacaksın albümüyle pop müzik rakiplerine fark atan sanatçı o sene satış rakamlarıyla MÜ-YAP ‘tan diamond ödülü alarak, bir çok ödüllerine eklemiştir.

Zirveden inmeyen sanatçı sunuculuk tekliflerine sıcak bakarak, sunuculukta da ne kadar iyi olduğunu göstermiştir.Gülben Ergen sabah programlarında güler yüzü, çarpıcı konu işleyişi ile aranan isim olmayı başarmıştır. Bu arada Mustafa Erdoğan’la mutluluğu yakalayarak, Aras, Ares ve Güney adında üç çocuğu olmuştur. Bu mutluluk uzun sürmeyerek Mustafa Erdoğan’dan ayrılan sanatçı şimdilerde ise Erhan Çelik ile evlidir.

gulben-ergen-biyografisi

Sanatçı Gülben Ergen sanatçılığının yanında sosyal faaliyetlerde kendini göstererek, geleceğimizi temsil eden çocuklarımız için birçok ilde okul öncesi eğitimin yaygınlaşması için anaokulları açmaktadır.Kimdirkim.com Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin kurucusu ve başkanı olduğundan anaokulları açmak ve tamamlamak için elinden gelen desteği vermektedir.

Bu destek ve gönüllüler sayesinde Artin Uşak, Ağrı, Rize, Anakara, Erzincan, Mersin, Konya, Antalya gibi illerde anaokulları açarak eğitime katkıda bulunmaktadır. Hayatı boyunca yerinde durmayan hareketliliği ve zekası sayesinde bir işe sabit kalmayarak birçok işe el atan sanatçı her işinde başarılı olmuştur.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir