Gülse Birsel’in eşi Murat Birsel Kimdir?

Gülse Birsel’in eşi Murat Birsel Kimdir?

Başarılı oyuncu ve senarist Gülse Birsel’in medyaya yansımayan ve uzun yıllardır evli olduğu Murat Birsel kimdir, Murat Birsel nereli, Murat Birsel ne iş yapmaktadır gibi sorularınız cevapları bu yazımızdadır. Gülse Birsel’in eşi Murat Birsel’in hayatına bir göz atalım.

Murat Birsel Kimdir, Hayatı, Nereli

Murat Birsel’in doğum yeri İzmir Karşıyaka’dır ve 1960 yılında doğdu. Murat Birsel’in babası hukuk profesörüdür ve annesinin mesleği arkeologdur. Şair ve yazar Salah Birsel’in akrabasıdır. Murat Birsel Ankara İlkokulu, Saint Joseph, İzmir Atatürk Lisesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Murat Birsel 9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirmiştir. Murat Birsel iki kez evlenmiştir. İlk evliliğini 1996 yılında Tayyibe Gülek ile yapmıştır. 1999 yılında başarılı oyuncu ve senarist Gülse Birsel ile evlenmiştir.

Murat Birsel hayatı ve ne iş yapmaktadır

Murat Birsel Ne İş Yapmaktadır

Murat Birsel 1980 yılında Yeni Asır Gazetesi’nde muhabirlik ve dış haberler müdürü olarak Rapor Gazetesi’nde çalıştı. 1984- 87 yılları arasında Siyasal Bilimler Uluslararası İlişkiler alanında University of North Texas’da master yaptı. 1988-1991 yılları arasında TRT Genel Müdür Müşavirliği ve Adnan Kahveci’nin danışmanlığı görevlerini üstlendi. Sabah Gazetesi’nde 1991 yılında Haber Müdürü oldu. Ardından Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi oldu. ATV Haber Merkezi ve NTV’nin kuruluşunda yer aldı. Ekranlara NTV kanalında Gündemdekiler ve Murat Birsel’le 5 Çayı programı ile geldi. Ayrıca Murat Birsel ODTÜ’de ders vermiştir.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın