Gürbey İleri Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Gürbey İleri Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Arka Sıradakiler adındaki dizi ile beraber tanımış olduğumuz bu dizide toplam 5 sene gibi uzun bir süre rol almış ardından rollerini farklı diziler ile sürdürmüş oyuncu Gürbey İleri kimdir kaç yaşında boyu kaç? birlikte hemen özgeçmişini incelemeye başlayabiliriz.

Gürbey İleri Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Gürbey İleri 29 yaşında ve İstanbullu olan erkek oyunculardan biridir.Kış mevsiminin 13 Şubat günü hayata gözlerini açmıştır.Doğum senesi 1988 olan oyuncu tercih etmiş olduğu Üniversite bölümünü bir süre sonra bırakmıştır.İlk olarak İşletme bölümünü tercih etmiş ve bu bölümü okurken bu bölümün kendisi için doğru bir bölüm olmayacağını düşünmüştür.Bu nedenle okulu bırakarak Tiyatro eğitimi görmeye başlamıştır.Boyu 1,85’dir.

Tiyatro eğitimleri gördüğü sıralarda kendisininde istemiş olduğu Oyunculuk bölümünü kazanmayı başardı.İlkokula başladığı tarihlerden itibaren Basketbol oynamış olan oyuncu Türkiye’nin güzide iki takımından olan Galatasaray ile Beşiktaş takımlarının formasını giydi.Bu takımlarda toplam On sene boyunca basketbol oynadı.Basketbolu bırakmasının en büyük nedeni sakatlık geçirmesidir.Sakatlık geçirdikten sonra basketbolu tamamen bırakıp oyunculuğa yöneldi.

2007’den itibaren 5 sezon boyunca Arka Sıradakiler’de rol almaya başladı ve bu sayede oyunculuğada giriş yapmış oldu.Ardından Dondurma markası olan Panda reklamında yer aldı.

2011’de Kalbim Seni Seçti dizisi ve 2012’de Muhteşem Yüzyıl dizileri diğer yer aldığı diziler oldu.

gurbey-ileri-biyografi

Gürbey İleri Oynadığı Diziler

2007 – Arka Sıradakiler
2008 – Ayakta Kal ( Film)
2011 – Kalbım Seni Sectı
2012 – Muhtesem Yüzyıl
2014 – Kaderimin Yazıldığı Gün
2014 – Yasak

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın