Güzin Çorağan kimdir, nereli, kaç yaşında, neden hayatını kaybetti, öldü mü?

Oyuncu Güzin Çorağan Yaşamını Yitirdi. Güzin Çorağan Hakkında Detaylar

Bizimkiler dizisinde oynadığı rol ile hafızalarda yer edinen ünlü oyuncu Güzin Çorağan 79 yaşında yaşamını yitirdi. İşte Güzin Çorağan hakkında detaylar.

Güzin Çorağan Kimdir?

Güzin Çorağan 1943 senesinde dünyaya gelmiştir. Güzin Çorağan 1962 senesinde Bursa Oda Tiyatrosu’nda sanat hayatına başladı. Uzun süre tiyatro oyunculuğu yapan Çorağan, İlk sinema deneyimini Atıf Yılmaz’ın yönettiği Asiye Nasıl Kurtulur? filminde yaşadı. Birçok filmde küçük kompozisyonlarda rol aldı. ÇASOD üyesidir.

10 seneden uzun süre Bizimkiler dizisinde görev yaptı: Türkiye’ye kesin dönüş yapmış bir “Almancının karısı” (Ulrike/Ulviye) en uygun diksiyonla canlandırdı. Yine Bizimkiler dizisinde rol almış olan oyuncu Tayfun Çorağan’la evlidir.

Güzin Çorağan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir