Gwyneth Paltrow Kimdir, Biyografi, Yaşı, Boyu

Gwyneth Paltrow Biyografisi: Yaygın olarak Gwynne Paltrow olarak bilinen Gwyneth Kate Paltrow, Amerikalı bir yemek kitabı yazarı, şarkıcısı ve sanatçısıdır.

Babası Bruce Paltrow’un yönettiği bir filmde oyunculuk yaptı. Gwyneth daha sonra ‘Se7en’, ‘Flesh and Bone’da ve onur aldığı İngiliz draması ‘Emma’da iyi performans gösterdi. ‘Sliding Door’ ve ‘A Perfect Murder’ gibi filmlerde yer aldıktan sonra. ‘Shakespeare in Love’daki performansıyla dünya çapında tanınmaya layık görüldü ve bu performansıyla ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında ‘Akademi Ödülü’ kazandı.

Gwyneth ayrıca ‘Shallow Hal’ ve Royal Tenenbaum gibi çizgi roman filmlerinde de yer aldı. Ayrıca “Iron Man” çizgi romanı da dahil olmak üzere büyük bütçeli stüdyo filmlerinde rol aldı. Ayrıca hit TV programı “Glee”de “The Substitute” adlı bölümde Holly Holliday rolüyle “Emmy Ödülü” kazandı.

Doğum tarihi

27 Eylül 1972

Doğum Yeri

Los Angeles, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Meslek

Oyuncu, Şarkıcı, Yazar

Erken Yaşam ve Çocukluk

 

  • 27 Eylül 1972’de Los Angeles City, California, ABD’de doğdu.

 

  • Gwyneth, Amerikalı Aktris Blythe Danner ile son film yapımcısı ve yönetmen Bruce Paltrow’un kızıdır.

 

  • Paltrow’un babası Yahudi, annesi Hristiyandı.

 

  • Gwyneth, New York’taki ‘Spence Okulu’na kaydolmadan önce Santa Monica’daki ‘Crossroads Okulu’nda okudu. Eylem için ayrılmadan önce, ‘University of California’da kısa bir süre antropoloji okudu.

 

  • 15 yaşında İspanya’nın Toledo kentinin batı kesimindeki Talavera de la Reina kasabasında değişim öğrencisi olarak bir yıl geçirdi.

Boyu

1.75 m

Kilosu

60 Kg

Gwyneth Paltrow Evli mi?

Gwyneth Kate Paltrow evli. Gwyneth Kate Paltrow hakkında fazla bilgi yok ilişki durumu ancak internet kaynaklarına göre. Gwyneth Kate Paltrow daha önce Luke Wilson ile çıkmıştı.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.