Hakan Altun Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Hakan Altun Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Türkiye’nin sayılı sevilen şarkıcılarından biri olan aynı zamanda bestelerinle beraberde bir çok sanatçının albümüne renk katmış önemli bir sanatçı olan Hakan Altun kimdir kaç yaşında nereli? hazırlamış olduğumuz en detaylı bilgileri.

Hakan Altun Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Hakan Altun, 1972 senesinde İstanbul’da hayata gözlerini açmış bir sanatçıdır.Bir tane kardeşi olan sanatçının Annesinin adı Meral, Babasının ismi ise Hasan’dır.Babası eski futbolcudur.İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuar’ını bitiren sanatçı aynı zamanda aynı okulda Master yapmıştır.

Hakan Altun 1994 tarihinden itibaren Ud çalmaya başlamış ve 1997 senesinde ise ud çalmış olduğu Müzik topluluğunu bırakmıştır.Sonrasında çeşitli eğlence yerlerinde sahneye çıkmıştır.1998 senesinde Vatanına olan vazifesini gerçekleştirmek için Askerliğini yapmaya başladı.Askerlik sırasında albüm çalışmalarını sürdürdü.Hani Bekleyecektin adındaki şarkı Türkiye’de en yüksek noktaya kadar ulaştı ve çok beğenildi.2000 tarihinde ikinci albümü olan Ağlamak Yok Yüreğim albümünü piyasaya sürdü.Bu albümde çok sevilerek iyi bir satış oranı yakaladı.

Şarkılara katmış olduğu yorumlarla beraber çok güzel bestelerede imza atmış olan sanatçı bir çok Türkiye’nin tanımış ve sevmiş olduğu sanatçılara besteler vermiştir.Bazı bestelerini vermiş olduğu sanatçılardan bir kaçı şu isimlerdir : Bardan Mardini, Emirkan, Ercan Saatçi, Hilal Özdemir.

Çok sayıda müzik aleti çalmakta olan sanatçı ud, klavye ile gitar çalma yeteğine sahiptir.2008 tarihinde oldukça kötü günler geçirmiş ve sağlık problemi sebebi ile beyninde meydana gelen tümör nedeniyle ameliyat masasına yatmış ve sevenlerinin de duasıyla hastalığını yenmiştir.

Hakan Altun Albümleri

1999 – Hakan (İlk)
2000 – Ağlamak Yok Yuregim
2002 – Nefesimsin
2003 – Yaralı Bir Aşkın Oyküsü
2005 – Hediye
2006 – Küstüm Aşklara
2007 – Aşk,Ayrılık ve Adam
2008 – Aklın Bende Kalmasın
2010 – Tercihimdir
2012 – Senden Sonrası
2014 – Dedemin İlahileri
2015 – Aşk Lütfen Gel
2017 – Konu : Aşk

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın