Haldun Domaç kimdir? nerelidir kaç yaşında?

Haldun Domaç Kimdir?

Kariyerini Spor yorumculuğu ve spor yazarlığı ile devam ettiren ünlü isimlerden Haldun Domaç kimdir? bu sorunun doğru ve güncel cevabı yazımızda yer almaktadır.

Haldun Domaç Kimdir? Nereli Kaç Yaşında?

2 Ağustos 1957 yılında Giresun Tirebolu’da hayata gözlerini açan Haldun Domaç, anne tarafından ise Rizeli olan bir kişidir.Babasının ismi Atilla, annesinin ismi ise Güler’dir.İlkokul eğitimine Bulancak Atatürk İlkokulunda başlamış olan isim ardından ise Ortaokul eğitimini Ahmet Rasim Ortaokulunda, lise eğitimini ise Pertevniyal Lisesi’nde tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarihi Bölümünü bitirmiş olan ünlü isim, Üniversite tarihlerinde çalışmış ve 2 yıl boyunca SSK’da memurluk yapmıştır.Gençlik dönemlerinde çeşitli spor branşlarında da yer almış olan isim çok sayıda takımda amatör olarak futbol oynamış ve ayrıca Sarıyer takımında Profesyonel futbolcu olarak sahaya çıkmıştır.

Bilek Güreşi ile çok uzun süre ilgilenmiş olan Haldun Domaç, hakemlik yapmış ve ayrıca Bilek Güreşi Organizasyonlarının kurucularından biri olmuştur.

1978 tarihinde Gazetecilik yapmaya başlamış olan ünlü spor yorumcusu, Günaydın Gazetesi ile birlikte gazetecilik mesleğine başlamış ardından da Gölge Adam Gazetesine geçerek burada spor müdürlüğü yapmıştır.kimdirim*com Bu gazete sonrası da bazı gazetelerde çalışmış isim ardından ise ekranlara çıkmaya başlamış ve uzun zamandır A Spor ekranında spor yorumcusu olarak görev almaya başlamıştır.

Fenerbahçe taraftarı olan Haldun Domaç, Fenerbahçe ile ilgili haberleri özellikle yorumlamakta ve düşüncelerini izleyiciye aktarmaktadır.Özellikle sezon başlamadan önce ve başladıktan sonraki gelişmeler, transfer haberleri konusunda oldukça bilgili bir isim olarak dikkat çekmektedir.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir