Haluk Levent Kimdir?

Haluk Levent Kimdir?

Rock Müziğin sevilen isimlerden biri olan ve büyük bir dinleyici kitlesi ile şarkılarını seslendirmeyi sürdüren ünlü şarkıcı Haluk Levent kimdir? bu sorunun doğru yanıtını sizlere aktarırken şarkıcıyıda tanımış olacaksınız.

Haluk Levent Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Biyografisi

Ünlü sanatçılardan olan Haluk Levent 26.11.1968 senesinde Akdeniz’in en büyük ili olan Adana’da dünyaya gözlerini açmıştır.Ortaokul yıllarının ilk zamanlarından itibaren taklitler yapmaya başlamış olan şarkıcı bu şekilde kendini tiyatroyaya yönlendirmiş ve bir süre kadar okulda tiyatrolarda rol almıştır.Ortaokul ile Liseyi Adana’da tamamlamış olan isim ortaokuldan sonra lise senelerinde de tiyatro yapmayı sürdürmüştür.

Lise sonrası Trabzon’a yolculuğu başlamış olan ünlü şarkıcı burada Ktü’de okumaya başlamıştır.1 sene kadar okulu okuduktan sonra okulu bırakmış ve tekrar sınavlara girmiştir.Katıldığı sınavda yine güzel bir sonuç alan şarkıcı bu sefer Ankara Üniversitesini kazanmış fakat aynı şekilde 1 sene kadar okuyup bu okuluda bırakmıştır.Üst üste 4 kez farklı okullar ve bölümler kazanan şarkıcı okulları sürekli ya yarıda bırakmış veya hiç kazandığı bölüme gitmemiştir.

Haluk Levent kendini daha çok çalışma hayatına vermiş ve bu nedenlede İstanbul’a gitmiştir.İstanbul’a gittikten sonra ilk olarak barda çalışmaya başlamış olan şarkıcı burada şarkılar seslendirmiştir.Kısa sürede şarkıları baya sevilmeye başlamış olan şarkıcı 1992 senesinde ise ilk albümünü çıkarmayı başarmıştır.Bu Albüm sonrası çok sayıda yere gitmiş olan isim konserlere katılmıştır.Duyarlı bir insan olmayı başarmış olan şarkıcı Konserlerden etmiş olduğu gelirlerle çok sayıda dializ makinesi ile beraber solunum makinesi almıştır.

Ünlü şarkıcı albümlerde istediği başarıya ulaşmasınla beraber albümlerini çıkarmayı sürdürdü ve her çıkarmış olduğu albümde oldukça iyi satış rakamlarına imza attı.Sosyal medyada da bir çok konuda kişilere yardım ettiği gözüken şarkıcı iyi bir Atatürkçü şarkıcılardan biridir.

2017 senesinde söylemiş olduğu İzmir Marşı çok fazla ses getirmiş ve cok sayıda kişi tarafından beğenerek dinlenmiştir.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın