Prof. Dr. Haluk Özener kimdir, nereli, kaç yaşında, eğitimi, nereden mezun oldu

Prof. Dr. Haluk Özener Kimdir?

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener hakkında detaylar… Prof. Dr. Haluk Özener kimdir, nereli, kaç yaşında, eğitimi, nereden mezun oldu?

Haluk Özener Kimdir?

Prof. Dr. Haluk Özener 1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1988 yılında İTÜ, İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Özener, Boğaziçi Üniversitesi Jeodezi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı.

Akademik kariyerine 1989 yılında araştırma görevlisi olarak Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nde başlayan Özener, 2005-2007 yılları arasında enstitünün Jeodezi Anabilim Dalı Başkanlığını sürdürdü. Bir süre İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü’nde görev alan Özener, 2009 yılına Boğaziçi Üniversitesi’nde profesör unvanı ile tekrar göreve başladı. Özener, 2010 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı ve Jeodezi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktaydı.

Yaklaşık 50 uluslararası ve ulusal araştırma projesinde, yürütücü, danışman ve araştırmacı olarak akademik çalışma yapan Prof. Dr. Haluk Özener’in, SCI ve SCI-Expanded gibi endekslerce taranan makale, bildiri, kitap ve rapor şeklinde 250’nin üzerinde bilimsel yayını bulunuyor. Özener ayrıca, 30’un üzerinde bilimsel toplantıda düzenleyici, oturum başkanı, bilimsel komite üyesi olarak görev yaptı.

Haluk Özener hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir