Hande Fırat Kimdir Biyografisi

Hande Fırat Kimdir?

Cnn Türk ekranlarının başarılı spikerlerinden biri olan Hande Fırat kimdir kaç yaşında nerelidir? özgeçmişi.

Hande Fırat Kimdir Kaç Yaşındadır Nereli?

Hande Fırat, 10 Eylül 1974 tarihinde Başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir.Lise öğrenimini Ankara Tevfik Fikret lisesinde tamamlayıp ardından ise Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünü okumuştur.Üniversite okuduğu senelerde çalışma hayatınada girmiş ve çalışmıştır.

Staj eğitimini Kanal D televizyonunda yaparak bu sayede Televizyonculuğa giriş yapmıştır.İlk baş Kanal D sonra Ntv ve Brt’de görevler aldı.1999 tarihinde Başbakanlık muhabiri olarak atandı ve CNN Türk ekranlarında muhabir oldu.Özellikle Afetler, Depremler, Siyasi anlamdaki sorunlar ve Partiler arasındaki önemli gelişmeleri kaydetti.

Türkiye’de yaşanan birçok olay ve gelişmeyi takip ederek izleyicileri ile buluşturmak için yoğun çaba sarfeden Ünlü isim CNN Türk Ankara Haber Müdürlüğünün sonrasında 2011 tarihinde CNN Türk Ankara temsilcisi olmuştur.

visum china
visum china

2014 tarihinde ise Kanal D Ankara temsiciliğine getirilmiş ve aynı zamanda Doğan Tv Ankara temsilciliği görevine layık görülmüştür.

Hande Fırat’ın bir tane kız çocuğu bulunmaktadır kızının adı Nehir’dir.İyi derece Fransızca ile İlgilizce bilmektedir.Hobileri arasında Film izlemek ve Kitap okumak vardır.Resim yapmayıda çok seven ünlü Sunucu yağlı boya çalışmaları yapmaktadır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir