Hande Soral Kimdir Biyografisi

Hande Soral Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Dizilerin ve Filmlerin sevilen oyuncularından biri olan Ünlü Oyuncu Hande Soral Kimdir nereli kaç yaşındadır? hakkındaki tüm bilgiler yazımızda.

Hande Soral Kimdir Biyografisi

Hande Soral, 2 Şubat 1987 yılında doğmuştur.Kendisi Bursa’da dünyaya gelmiştir.Bursa’nın şirin İlçesindeki İnegöl Turgut Alp Anadolu lisesini bitirdi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Psikoloji Bölümünü bitirerek mezun oldu.Kendisinin Bensu Soral adında onunla aynı meslek olan oyunculuk mesleğini yapan kardeşi bulunmaktadır.Ünlü Oyuncunun boyu 1.60’dır.

Oyunculuğa giriş yapması tamamen tesadüf eseri gerçekleşmiştir.2008 tarihinde Komedi Dükkanı isimli diziyi izlemeye gider ve Tolga Çevik kendisini misafir olarak sahneye çıkarmıştır.Sahnedeki Performansını beğenen Komedi Dükkanı’nın Fırat Parlak ona oyuncu olması yönünde teklif yaparak onunda oyunculuk kariyerinin başlamasını sağlar.

İlk defa dizide rol alması 2008 tarihi ile 2011 tarihleri ekranlarında 3 yıl kadar sürmüş olan Küçük Kadınlar isimli dizidir.Bu dizide başrol oynamıştır.Küçük Kadınlar dizisinde Armi karakterini canlandırmıştır.Küçük Kadınlar adlı dizi onun hayatınıda bir anlamda değiştiren dizi olmuştur.2010 tarihinde Gecekondu isimli diziye 4. bölümünde giriş yaptı.

2014 tarihinde Çalıkuşu isimli dizide Azelya karakterini canlandırmıştır.Bu dizinin yönetmenliğini Çağan Irmak ile Doğan Ümit Karaca yapmıştır.Reşat Nuri Güntekin’in romanından uyarlanmış ses getirmiş bir dizi olmuştur.Yine aynı yıl Yılanların Öcü isimli dizide başrol oynadı.

Hande Soral Oynadığı Dizi ve Filmler

2008 – Komedi Dükkanı
2008 – 2011 – Küçük Kadınlar
2010 – Gecekondu (4. Bölüm)
2011 – Bir Günah Gibi
2012 – 2013 – Alev Alev
2013 – Fatih
2014 – Çalıkuşu
2014 – Yılanların Öcü
2016 – Kalbım Yangın Yeri
2018 – Diriliş Ertugrul

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir Yorum

  1. Benim yani hicbir fikrim yok, hepnizin bilmesini isterim. Yani ne diyeceqim ya da ne dememi istiyorsunuz,,, allah allah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir