Hande Yener Kimdir Nereli Kaç Yaşında Biyografisi

Hande Yener Kimdir Nereli Kaç Yaşında Biyografisi

Hem şarkı söyleyen hem de söylediği şarkıların bazılarını bizzat kendi yazmış olan ünlü Pop Sanatçısı Hande Yener kimdir? nereli kaç yaşında? cevapları ile birlikte işte ayrıntılar.

Hande Yener Kimdir Biyografisi

Hande Yener, 12 Ocak 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.2 kardeştir.Bir tane ablası bulunmaktadır.Lise öğrenimini İstanbul ilinde tamamladı daha sonra lise bittikten sonra evlenmiştir.Bu evlilikten Çağın isminde erkek bir çocuğu dünyaya gelmiştir.1994 tarihinde ise ayrılmıştır.Evli olduğu dönemde bir mağazada satış işleminden sorumlu bir eleman olarak çalışmaktaydı.Daha sonra o mağazaya Hülya Avşar bir gün müşteri olarak gelmiş ardındanda onun vasıtasınla Sezen Aksu ile tanıştırılmıştır.

Sezen Aksu ile tanışmasının ardından yeteneği beğenilmiş ve Sezen Aksu’nun yanında Vokalist olarak 1,5-2 sene kadar görev almıştır.Deli Kızın Türküsü isimli Vokalinden hariç toplam 40 civarı konserde ona Vokallik yapmıştır.2 Yıl sonunda Sezen Aksu’nun yanından ayrıldıktan sonra Erdem Siyavuşgil’den şan konusunda ders almıştır.O Yıl içersinde Cem Özer’in programında şarkı söyleme şansı buldu.Ayrıca kendisi Antalya ilimizde 3 sene kadar bir takım barlarda şarkı söylemiştir.

3 Senenin sonunda İstanbul’a dönüş yapmıştır.Daha sonra Altan Çetin ile beraber çalışmış ve 8 ay kadar süren çalışmalar sonrasında ilk albümünü piyasaya sürmüştür.Senden İbaret isimli ilk albümü çok beğenilmiştir.Birçok müzisyenle bu albümde çalışılmış ve ortaya çok başarılı bir albüm çıkmıştır.

2000 tarihinde çıkardığı ilk albümü sonrası 2 yıl geçtikten sonra Sen Yoluna Ben Yoluma isimli bir albüm daha çıkardı ve Pop Müziğinde ne kadar başarılı bir isim olduğunu bir defa daha gösterdi.2004 tarihinde ise Aşk Kadın Ruhundan anlamıyor isimli albüm çıkarmıştır.

Hande Yener Kimdir?
Hande Yener Kimdir?

2006 tarihinde Pop müziği bir kenarı bırakarak Riske girme pahasına farklı bir albümle piyasaya girdi.Bir nevi elektronik müziklerden bir albüm çıkardı.Apayrı isimli albüm çok beğenildi.Sürekli 1-2 yıl arayla güzel albümler çıkardı ve önemli bir konuma geldi.Pop Müziğin yanısıra elektronik müzikte’de başarılı oldu.

2000 tarihinden 2011 tarihine kadar birçok ödül almıştır.2000 tarihinde ilk albümünü çıkarmış olduğu zamanda 28.Altın Kelebek Ödülü En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü almış ve her sene hemen hemen ödül almıştır.2011 tarihinde ise İstanbul Taksiciler odası en iyi Pop kadın ödülünü almaya hak kazandı.

Hande Yener Boyu kaç? Boyu 1.64’dür.

Hande Yener Albümleri

2000 yılında Senden İbaret
2001 yılında Extra
2002 yılında Sen Yoluna Ben Yoluma
2004 yılında Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor
2006 yılında Apayrı
2006 yılında Hande Maxi
2007 yılında Nasıl Delirdim
2008 yılında Hipnoz
2009 yılında Hayrola
2010 yılında Hande’ye neler oluyor
2010 yılında Hande’yle Yaz Bitmez
2011 yılında Teşekkürler

Hande Yener kimdir nereli kaç yaşında biyografisi konumuzu burada noktalıyoruz.Başarılı Pop sanatçısının yeni albümlerini bekliyoruz.

Hande Yener Resimleri

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın