Harika Avcı Kimdir Biyografisi

Harika Avcı Kimdir?

Hem Sanatçı hemde Oyunculuk başarısı bulunan yıllardır filmleri ve albümleri izlenip dinlenen Ünlü bayan Harika Avcı kimdir?

Harika Avcı Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Harika Avcı kimdir İzmirli 1965 tarihinde dünyaya gelmiştir.Tam olarak tarih 26 Haziran 1965’dir.Hayatı tamamen zorluklarla geçmiş Ünlü isim yaşadıkları aynı bir film gibidir.İlkokulu okuduktan sonra Ortaokula başlayıp bırakmıştır.Onbir yaşına geldiğinde Annesi ile beraber bir fabrikaya girip çalışır.

Harika Avcı annesi ile beraber İzmir’in tarihi ünlü yerlerinden Kemeraltında gezintiye çıkarlar.Bu sırada İzmir’de Ünlü Reklam şirketlerinin başında bulunan Ahmet Gül oradan şans eseri geçer ve Ünlü İsmi beğenip ona sekreterlik teklifini sunar.Bunu kabül eden Avcı ardından fabrika işçiliğini bırakarak sekreter olur.Sekreter olduğu sıralarda Gazinocu bir kişi reklamlarla ilgili bir anlaşma yapmak için firmayı arar bu sırada sesini cok beğenen Gazinocu ona seninle tanışmak isterim der.Bunun üzerine Gazinocu ile bir süre sonra tanıştırılır.Bir takım değişimler sonrası bambaşka bir isim olarak sahneye çıkar.

Müzik yaşantısına Gazinoda şarkı söyleyerek başlamış ve kısa zaman dilimde giderek popüler bir şarkıcı olmuştur.İlk sevgilisi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyan İranlı bir kişi olmuştur.Şarkıcı olduktan sonra ise ilk sevgilisi Ahmet Özhan ismi olmuştur.Ahmet Özhan Türk Sanat Müziğinin önemli kişilerinden biridir.

visum china
visum china

Ünlü ismin sevgilileri arasında Trilyoner önemli isimler vardır.Bunların başında Kuveytli olan Bedii Cihanel birinci sıradır.

Harika Avcı Oynadığı Filmler ve Albümleri

Filmleri :
1998 – Ölümün El Yazısı
1995 – Gizli Aşk
1989 – Gönül Garip Bir Kuştur
1989 – Öyle Bir Kadın Ki
1989 – Sevgiler Düşlerde Kaldı
1987 – Alışırım
1987 – Kalbimdeki Düşman
1987 – Temas
1987 – Yasemin
1986 – Sıcak Yatak
1986 – Sevgi Çıkmazı
1986 – Acı Dünya
1985 – Ateş Dağlı
1985 – Vahşi Aşk
1978 – İyi Aile Çocuğu

Albümleri :
Alışırım
Alışırım & Sen Delimisin Mix Tape
Aşkımız Bir Uçurum
Best Of
Canım Gibisin
Deliyim – Single
Hayalimdeki -1991
İşte Yine
Kolay Değil
Nazar Boncuğum
Oyna 2005
Remixes
Sen Delimisin
Sende Sevgi Yok
Sürünüyorum

1980li tarihlerde Türk Sinemasında en güzel kadınlardan biri olan Harika Avcı birçok filmdede oynamıştır.16 kadarda albüm çıkartmıştır.İbrahim Öztürk ile 14 Şubat 2009 tarihinde evlenmiştir.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir