Hayki kimdir? nereli ve kaç yaşında?

Hayki Kimdir?

Türkiye’de rap müzik konusunda kendini kanıtlamış rapçilerden biri olan ünlü isim Hayki kimdir? işte bu yazımızda bu soruya ait güncel ve doğru cevapları bulabileceksiniz.

Hayki Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

14 Nisan 1983 tarihinde İstanbul’un Kadıköy ilçesinde hayata merhaba diyen Hayki, 1995 tarihinden itibaren rap müzik ile tanışmış ve rap konusunda bilgilenerek kısa süre içerisinde rap şarkılar söylemeye başlamıştır.Gerçek adı Aytuğ Tunal olan isim, uzun yıllar Kadıköy’de yaşamıştır.

2000 tarihinde evde yavaş yavaş kayıtlar yapmaya başlamış olan Hayki, o sıralarda askerlik vazifesini yapmak için askere gitmiş ve bir müddet rap müzik kariyerine ara vermiştir.Askere gitmeden önce bazı gruplarda yer almış olan isim, ayrıca birtakım organizasyonlarda sahneye çıkmıştır.

Askerden geldikten sonra kaldığı yerden rap müziğe devam etmiş olan Hayki, ilk olarak Kaplan ve Garez ile beraber “İhtilal” adını vermiş olduğu grubu kurmuş ve bu grup ile birlikte 2 tane Underground albüm çıkartmıştır.kimdirkim.com Bu albümlere “Tüylerin Diken Diken” ve “Kuralda Biziz Kral Da” isimlerini verilmiştir.

2012 tarihinde Hayki ismi ile birlikte rap müzikte bulunmaya devam etmiş olan ünlü rapçi, “Bir Kaç Milyar Soluk” adını verdiği ilk albümünü piyasaya sunmuştur.Bu albümden sonra ise 2018 tarihinde “OL” adında bir albüm daha çıkarmıştır.

Türkiye’de çeşitli yerlere gidip organizasyonlara katılmaya devam eden Hayki, rap müzikseverler tarafından sık sık şarkıları dinlenen bir kişidir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir