Hayko Cepkin Kimdir Hayatı Özgeçmişi

Hayko Cepkin Kimdir?

Çıkardığı albüm ve renkli kişiliğinle beraber çok sayıda şarkılarını dinleyen dinleyici bulunan ünlü şarkıcılardan Hayko Cepkin kimdir? bu sorunun detaylı cevabı için konumuzu dikkatli şekilde okumanızı öneririz.

Hayko Cepkin Kimdir Nereli Biyografisi

Şarkıcı Hayko Cepkin, 11.03.1978 tarihinde hayata gözlerini İstanbul’da açmıştır.İlkokul ile ortaokulun ardından Özel Ermeni lisesine yazılmış ve buradan mezun olduktan sonra Üniversiteye başlamıştır.Üniversiteyi Mimar Sinan Üniversitesi’nde tamamlamış isim Üniversite tarihinden itibaren müzikle ilgili özel eğitimler almış ve profesyonel anlamda çeşitli çalışmalarda bulunmuştur.

İlk olarak Piyano ile ilgili profesyonel şekilde çalışmalara başlamış isim ardından ise piyanonun yanında şarkılarda seslendirmeye başlamıştır.Bir yandan müzik ile çalışmalarını sürdürürken diğer yandan ise bazı ünlü isimlerin şarkılarını düzenlemiştir.İlk albüm çalışmaları nedeniyle bir süre kadar evinde çalışmış olan isim tüm sözleri kendisine ait olan albümü 2005 senesinde çıkararak müzik piyasasına güzel ve etkili bir giriş yapmıştır.Albümüne Sakin Olmam Lazım adını veren sanatçı, ilk klibini ise albümde bulunan Yarası Saklı adındaki parçaya çekmiştir.

Klip çekmiş olduğu ilk şarkının ardından gelen olumlu tepkilerle beraber 4 tane daha şarkıya klip çekmiş olan şarkıcı Görmüyorsun, Son Kez, Zaman Gecti ve Fırtınam adındaki şarkılarada klip çekmiştir.Albümüne gelen sevindirici tepkilerle beraber konser yapmaya karar vermiş olan sanatçı Konser programının ilkini İstanbul’da vermiş ve albümdeki birbirinden güzel şarkıları canlı şekilde seslendirmiştir.Bu başarısınla beraber 2006’da Kral Tv tarafından kendisine En iyi Rock Erkek Sanatcı ödülü verilmiştir.

Hayko Cepkin, ilk albümünden yaklaşık 2 sene sonra yine albüm çalışmalarını tamamlayarak ikinci albümünü piyasaya çıkarttı.Tanışma Bitti ismini vermiş olduğu bu albümde de yine seslendirmiş olduğu şarkılar ve tarzıyla müzik piyasasını hareketlendirmeyi başardı.Bu albümde de 3 şarkıya klip çeken sanatçı bir süre sonra ise Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Konserler verdi.

Ünlü isim Hayko Cepkin 2 albümünün ardından 3. albüm için tekrar kolları sıvadı ve albüm çalışmalarına başlayarak 2010 tarihinde üçüncü albümünü piyasaya çıkarttı.Sandık adını vermiş olduğu bu albüm için ilk klibi Yol Gözümü Dağlıyor adındaki parçaya cekti.Sonra bazı şarkılarada klip çeken sanatçı bir süre kadar müzik albümü çıkartmadı ve CNN Türk ekranlarında Motor ile ilgili program yapmaya başladı.

Programın bitmesinin ardından tekrar kendini albüm çalışmaları içerisinde bulan sanatçı 2012 tarihinde dördüncü albümü olan Aşkın Izdırabını adındaki albümü çıkarttı.Bu albümden sonra da tıpkı diğer albümlerde olduğu gibi çeşitli konserler verdi.

Hayko Cepkin 2014 tarihinle beraber doğmuş olduğu yer olan İstanbul’dan taşınarak İzmir’e yerleşmiş ve hayatını burada sürdürmeye başlamıştır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir