İbrahim Erkal Kimdir Biyografisi

İbrahim Erkal Kimdir?

Çıkarmış olduğu albümler ve seslendirmiş olduğu şarkılarla bir çok kişinin sevmiş olduğu sanatçılardan biri olmayı başarmış ve 2017 tarihinde geçirmiş olduğu beyin kanaması ile hayata gözlerini yummuş ünlü isim İbrahim Erkal kimdir? tüm hayranları için hazırlamış olduğumuz özgeçmişte bu sorunun yanıtını ve daha fazlasını bulacaksınız.

İbrahim Erkal Kimdir Nerelidir? Hayatı

Değerli sanatçılardan İbrahim Erkal, 10.10.1967 senesinde Dadaşlar diyarı olan Erzurum’da dünyaya gelmiş bir isimdir.Ailenin 6 çocuğundan biri olan sanatçının babası işçi emeklisi, annesi ise ev hanımı olan bir isimdir.Babasının adı Ebubekir, annesinin ismi ise Haticedir.

İlkokula doğmuş olduğu yer olan Erzurum’un Narman ilçesinde başlamış olan sanatçı burada ilkokul ile ortaokulu bitirmesinin ardından yine aynı ilçede bulunan Narman Lisesi’nde okumuştur.İlkokul tarihlerinden itibaren güzel bir şekilde flüt çalmış olan sanatçı ayrıca bir süre sonra bağlama çalmayada başlamıştır.Lise bittikten sonra Ankara’ya gitmiş ve burada müzik üzerine çeşitli eğitimler almıştır.

1987 tarihinde Vatani görevini yapmak için Askere gitmiş olan sanatçı İstanbul’da yapmış olduğu askerliğinde solist olmuş ve ordu evinde şarkı söylemiştir.Askerlik bittikten sonra İstanbul’da yaşamaya devam etmiş olan sanatçı 1991 tarihinle beraber sahnelerde yer almaya başlamıştır.1993 senesinde hazırlamış olduğu Tutlu isimli albümle beraber İstanbul’da bulunan Plakçılar çarşısına gitmiş ama albüm için yeterli ilgiyi göremeyince Erzurum’a dönmeye karar vermiştir.Tam döneceği sırada İskender Ulus’a rastlamış ve hayatı değişmiştir.Tutku albümü bu sayede müzik raflarda yerini almaya başlamıştır.

1994 senesinle beraber ikinci albümünü çıkartmış olan sanatçı bu albümüne Sıra Bende Aklımdasın ismini vermiştir.Esas yükselişi ise 1996 tarihine çıkarmış olduğu Gönlünüze Talibim albümü olmuştur.Bu albümdeki Canısı parçası çok kişi tarafından dinlenmiş ve beğenilmiştir.Ayrıca bu şarkının cok beğenilmesiyle beraber aynı isimle dizi çekilmiş ve dizi başladığı günden son bölüme kadar çok büyük reytingler elde etmiştir.

1997’de 4. kez albüm çıkartan sanatçı yine bu çıkardığı albümle müzik piyasasının en fazla albümü satılan sanatçılarından oldu.Albümünle aynı ismi paylaşan Sırılsıklam adındaki dizi ile beraber biranda gündemin en fazla takip edilen kişilerinden biri olan İbrahim Erkal bu dizi ile kariyerindeki başarılı serüvenlerini sürdürdü.Hem oyunculukta hem sanatçılıkta gayet sevilen bir kişi olmayı başaran sanatçı 2003 senesinde ise Filiz Akgün hanımefendi ile evlenmiş ve 2004 tarihinde iki tane çocuğu dünyaya gelmiştir.

İbrahim Erkal ne zaman öldü? ünlü sanatçı 11.05.2017 tarihinde vefat etmiştir.

İbrahim Erkal Albümleri

1993 – Tutku
1994 – Sıra Bende-Aklımdasın
1996 – Gönlünüze Talibim
1998 – Sırılsıklam
2000 – De Get Yalan Dünya
2001 – Su Gibi
2002 – Aşkname
2004 – Gönül Limanı
2006 – Yüreğinden Öpüyorum – Gülüm
2008 – Aranağme
2011 – Burnumda Tütüyorsun
2017 – İbrahim Erkal Anısına

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.