İbrahim Kalın Kimdir Hayatı

İbrahim Kalın Kimdir?

Uzun süredir Cumhurbaşkanlığı sözcülüğü görevini yapan ve televizyonlarda en fazla açıklama yapan kişilerden olan İbrahim Kalın’ın özgeçmişi.

İbrahim Kalın Kimdir? Hayatı

İbrahim Kalın, 14.09.1971 tarihinde hayata gelmiş olan İstanbul doğumlu bir siyasetçidir.Aslen Erzurumlu olan siyasetçi çeşitli illerde yaşamıştır.Lise eğitimini Antalya’nın Alanya ilçesinde bitirmiş ardından İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünü okumuştur.Bu bölümünden mezun olmasının ardından Malezya’ya gitmiş siyasetçi burada yüksek lisans yaparak İslam Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Malezya’da okulu tamamlamasının ardından tekrar Türkiye’ye dönmüş olan isim bir süre kadar Türkiye’de kaldıktan sonra Amerika’ya gitmiş ve orada İslam Düşüncesi ile ilgili eğitimler vermiştir.Özellikle İslam Düşüncesi, Felsefe alanında kendini çok iyi eğiterek bu alanlara hakim oldu.1998 tarihinde Üç ay kadar Fransa’ya gitti ve dil dersi aldı.Başta İngiltere olmak üzere Kanada, Fransa, Ürdün, İsviçre, İran, Bosna ve Makedonya gibi bir çok ülkeye giderek burada Uluslarası konferanslarda bulundu.

Bir dönem Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı ve ardından köşe yazarlığı görevini bıraktı.İbrahim Kalın, Dünya’nın İslamla ilgili tanınmış bir çok eserine bilgileriyle yardımcı oldu.

2007 tarihinde ilk defa kitap çıkarmış olan isim İslam ve Batı adını vermiş olduğu kitabını yayınlamıştır.Bu kitap Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Fikir Ödülüne layık görülmüştür.Ayrıca kitap Arnavutca ve Yunanca dillerine çevrilerek bu ülkelerde de satışa sunulmuştur.

2005-2009 tarihlerinde Seta Vakfı kurucusu olarak görev alan isim 2009 tarihinde Dış Politikadan sorumlu Başbakan danışmanlığı görevine getirildi.2011 tarihinde Heyet Üyeliği görevine atanıp, 2012’de ise Başbakanlık Müşteşar Yardımcılığı yapmaya başladı.

2014 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan onu Cumhurbaşkanlığı sözcülüğü görevine getirmiş ve o yandan bu zamana kadar sözcü görevini halen sürdürmeye devam etmektedir.

İbrahim Kalın 1992 tarihinde evlenmiştir.3 tane çocuğu vardır.Çocuklarının adları Rumeysa, Dilruba ve Yaren’dir.

İbrahim Kalın Çıkardığı Kitaplar

2007 – İslam ve Batı (İlk kitabı)
2011 – Enine Boyuna Türkiye
2013 – Akıl ve Erdem Türkiye’nin Toplumsal Muhayyilesi
2015 – Varlık ve İdrak Molla Sadra’nın Bilgi Tasavvuru
2015 – İslamofobi 21. Yüzyılda Çoğulculuk Sorunu
2016 – Ben, öteki ve Otesi
2017 – Sömürgecilik ve Egitim

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.