İclal Aydın Kimdir Kaç Yaşında Boyu

İclal Aydın Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Sitemizde onu hangi kategoriye eklesek diye çok düşündük.Çünkü yazar,sunucu,oyuncu yani kısacası çok yetenekli olan bir ismi ünlüler kısmına eklemeyi doğru bulduk.Bu makalemizde İclal Aydın kimdir kaç yaşında boyu kaç? sizlere geniş kapsamlı bir biyografisini aktaracağız.

İclal Aydın Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

İclal Aydın, 14.09.1971 yılında İç Anadolu bölgemizin tam ortalarında yer alan Nevşehir’de hayata gözlerini açmıştır.Aslen ise Elazığlı olan ismin Nevşehir’de hayata gelmesi ailesinin memur olması sebebinledir.Babası tayin sebebi ile o ilimizde bulunmaktayken ünlü isim orada doğmuştur.Doğduğu senenin hemen ardından babasının tekrar tayini çıkmış ve Başkente gitmişlerdir.Okula Başkent’te başlamış olan ünlü kişi ardından ise Elazığ’da Bulunan Anadolu lisesini yatılı bir şekilde bitirmiştir.Boyu 1,65’dir.

İclal Aydın Elazığ’da eğitimini sürdürürken babası ile annesi ayrılmış bu nedenle oda Elazığ’dan Ankara’ya gelip Ankara’da liseye yazılarak okuluna devam etmiştir.Ortaokul’dan itibaren tiyatro ile ilgili bir takım çalışmalar gerçekleştirdi.

Üniversiteyi Ankara Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’ne kaydını yaptırarak okumaya başlamış olsada Üniversite ikinci sınıftayken okuduğu okuldaki eğitimini bırakmış ve Almanya’ya gitmiştir.Almanya’da bulunduğu dönemde Tiyatro’da oynadı.1996 senesinle beraber Tiyatro ile ilgilendiği Almanya’dan geri dönüş yaparak Türkiye’ye tekrar geldi.1997 senesinden sonra Türkiye’de bazı sunuculuklar yaptı.

Önemli Müzik gruplarından olan Ayna’nın çekmiş olduğu Klip’te oynamış olan isim ardından ise bir Kadın programı sunmuştur.1998 ve 2000 senelerinde bazı önemli radyolarda çalışmıştır.

2001 ve 2003 tarihlerinde ise bazı Gazeteler’in köşe yazarlığını yapmaya başladı.Bunların birincisi Sabah diğeri ise Vatandır.

İclal Aydın Evli mi? İlk kez 1990 senesinde evlenmiştir.2. Evliliğini ise Kemal Başbuğ ile gerçekleştirmiş ve bu evlilikten bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.3. Evliliğini 2006’da gerçekleştirmiş ve evlilikleri sadece 5 ay sürmüştür.En son evliliği ise 2015 senesinde gerçekleşmiştir.Eşinin ismi Efe Kubilaydır.

Çeşitli kitaplar yazmış olan oyuncunun yazmış olduğu kitaplardan bazıları şunlardır : Yaz Bitmesin, Kağıt Kesikleri, Senin Adın Bile Geçmedi, Gördüğüme Sevindim, Hayat Güzeldir.

iclal-aydin-biyografisi

İclal Aydın Oynadığı Diziler ve Filmler

1995 – Bir Demet Tiyatro
1995 – Mirasyediler
1998 – Sıcak Saatler
2000 – Vizontele (Sinema)
2000 – Yarın Geç Olmayacak
2000 – Zor Hedef
2001 – Dedem, Gofret ve Ben
2004 – Avrupa Yakası
2005 – Organize Isler (Sinema)
2006 – iki Aile
2009 – Güldünya
2009 – Haneler
2012 – Aşkın Halleri
2012 – Göç
2014 – O Hayat Benim
2018 – Ege’nin Hamsısı

.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir