İlayda Çevik Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

İlayda Çevik Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Kariyerine Fox Tv’nin 2016 senesinde final yapmış olduğu Karagül isimli dizi ile başlamış ve bu kadar başarılı bir dizide ilk defa oyunculuk yapmaya başlayarak önemli bir işe imza atmayı sağlamış oyuncu İlayda Çevik kimdir kaç yaşında boyu kaç? güzel isim ile ilgili hazırladığımız bu makalemizde oyuncunun hayranları bir çok bilgiye ulaşabilecek.

İlayda Çevik Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Genç isimlerden İlayda Çevik 23 yaşında olan ve Balıkesirli bir oyuncudur.Çocuk yaşlardan itibaren tiyatrolarda yer almaya başlamış olan isim çocukluğunuda Balıkesir’de geçirmiştir.Öncelikle Belediye Tiyatrolarında bulunan isim ardından ise eğitiminide tiyatro ile ilgili sürdürmek istediğinden Güzel Sanatlar Lisesine yazılmıştır.Burada detaylı bir biçimde tiyatro eğitimi almış olan oyuncu eğitimlerini aksatmamış ve okul bittikten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezine yazılmıştır.Boyu 1,67 cm ve doğum tarihi 1994’dür.

Belirli yabancı dillere hakim olan oyuncu Almanca ile Fransızcayı çok iyi konuşabilmektedir.Profesyonel anlamda ilk olarak oyunculuğa rol almış olduğu tiyatro oyunu ile başlamış ardından ise film ile dizilere yönelmiştir.Halen Üniversite eğitimine devam etmekte olan isim Yeditepe Üniversitesi’nde okumaktadır.

Gelen dizi tekliflerini genellikle ailesinle paylaşan oyuncu buna göre hangi dizide oynayacağına karar vermektedir.Karagül dizisinde ilk olarak görmüş olduğumuz oyuncu son olarak ise Kanal D’nin çok iddialı yapımları arasında gösterilen İsimsizler adındaki dizide rol almaktadır.Bu dizide Kaymakam’ın kardeşi rolünde oynamaktadır.

İlayda Çevik Oynadığı Diziler ve Filmler Nelerdir

2015 – Karagül
2015 – Bir Cenaze (Film)
2017 – İsimsizler

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın