İlyas Yalçıntaş Kimdir Biyografisi Hayatı

İlyas Yalçıntaş Kimdir?

Müzik yaşantısına başlamış olduğu günden bu zamana kadar çok büyük bir yükseliş elde etmiş ve Youtube’de şarkıları on milyonlarca dinlenerek Türkiye’nin tanımış olduğu şarkıcılardan biri olmayı başarmış ünlü şarkıcı İlyas Yalçıntaş kimdir? şarkıcının gerçek ve en doğru özgeçmişini okumaya hazır mısınız? hemen başlıyoruz.

İlyas Yalçıntaş Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Biyografisi

Şarkıcı İlyas Yalçıntaş 07.03.1989 senesinde Erzincan’da hayata gözlerini açmış olan bir kişidir.Çocukluk zamanlarının bir bölümü Erzincan’da diğer bölümü ise İstanbul’da geçmiştir.Ailesinle beraber küçük yaşlardayken İstanbul’a taşınmış ve Kadıköy’de ev tutarak yaşamlarını sürdürmüşlerdir.Ailesinin 5 çocuğundan biri olan şarkıcı kardeşleri arasında kız kardeşinden sonra en küçüğüdür.Boyu 1.80 cm olan şarkıcı 78-79 kilodadır.

Şarkıcı 11 yaşındayken İstanbul’a ailesinle beraber taşınmasıyla birlikte bir süre kadar uyum problemi yaşamıştır.Çünkü Erzincan nüfusu ile İstanbul nüfusu arasında dağlar kadar fark vardır.Çok büyük bir nüfus bu kadar insanı bir arada görmesi onu korkutmuştur.

Lise eğitimine Turizm lisesinde okuyarak başlamış olan şarkıcı İlyas Yalçıntaş aynı sene içerisinde kız kardeşine alınan gitarla beraber hayatında çok şeyleri değiştirmiştir.Arkadaşı kız kardeşinin gitarınla şarkı söylerken bir anda gitarı kendisi almış ve çalmaya başlamıştır.20 yaşına kadar mahallede bulunan bir kafede gitar çalmış olan şarkıcı cok ufakta olsa para kazanmaya o yıllardan itibaren başlamıştır.

visum china
visum china

Katılmış olduğu X Factor adındaki yarışma bir çok kişi gibi onunda hayatını değiştiren en önemli yarışma olmuştur.Yarışmanın sonucunda 1. olmamış ama bir çok kişinin beğenisini kazanmıştır.X Factor yarışmasından sonra İncir adındaki parçayı seslendirmiş ve çok iyi bir yükselişe imza atmıştır.X Factor yarışmasından önce çeşitli yerlerde şarkılar söylemiş olan şarkıcı İncir şarkısından sonra ise Olmazsa Olmazım adındaki parçayla yükselişini tüm Türkiye’ye göstermiştir.

İlyas Yalçıntaş en son olarak ise Gel Be Gökyüzüm adında bir şarkı çıkarmıştır ve şarkısı şuan youtubede 50 milyon üstü bir izlenmeye sahiptir.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir