İmran Salkan kimdir, nereli, İmran Salkan hayatı, biyografisi, İmran Salkan kaç yaşında?

İmran Salkan Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkıcı İmran Salkan hakkında detayları araştırdık. Peki İmran Salkan kimdir, nereli, İmran Salkan hayatı, biyografisi, İmran Salkan kaç yaşında? İşte İmran Salkan hakkında detaylar.

İmran Salkan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

İmran Salkan’ın ailesi Makedonya’dan Türkiye’ye göç etmiştir. Arnavut asıllı bir ailenin kızı olan İmran Salkan İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Edirne Öğretmen Lisesini tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Restorasyon bölümüne girdi ve buradan mezun oldu.

Müziğe çocuk korosunda başladı ve klasik piyanoyla devam etti. İstanbul M.K.M Akademisinde Önder Bali ve Mehmet Kaygusuz dan 4 yıl yarı zamanlı piyano ve solfej eğitimi aldı. İstanbul MMA de şan derslerine devam etti. Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Doç. Dr. Gülden Gökçen eşliğinde klasik ve jazz piyano çalışmalarını sürdürdü. Uzun yıllar İlköğretim ve Anaokulu müzik atölyelerinde görev aldı.

Kökenlerinin hüzünlü, coşkulu, renkli şarkılarını seslendirme arzusu ile Balkanlara ait zengin bir repertuar oluşturarak farklı orkestra ve projeler de (Selim Sesler, Serkan Çağrı-Rumeli Band, Three Women) solistlik yaparak yurtiçi ve yurtdışında çeşitli uluslararası kültür müzik festivallerinde konserler verdi. Bu projelerin dışında kendi solo çalışmalarına devam eden sanatçı, akordeon, davul, klarnet, trompet, saksafon, klavye ve bas gitardan oluşan orkestrasıyla, Trakya, Ege ve Balkanların her köşesinden, farklı dil ve kültürlere sahip bu toprakların geleneksel halk şarkılarını, orijinal dillerinde seslendirip dinleyicisini bu kültürle buluşturmaya devam etti.

Müzik çalışmalarının dışında bir süre Radyo İlaç ta ” Balkan Ateşi” programını hazırlayıp sundu. TRT Avaz ekranlarında yayınlanan ‘‘ Balkan Atlası” gezi programını sunarak Balkan coğrafyasının zengin tarihi ve kültürünü tanıttı. Rumeli Tv müzik programı hazırlayıp sundu. TRT Avaz Akşam Işığı programın da solistlik yaptı. İmran Salkan’‘ Balkan Şarkıları ” İlk solo çalışmasını Makedonya da hazırladı ve 2010 yılında Ada Müzik etiketiyle yayımlandı. Balkanlar dan Anadolu ya 2012 Seyhan Müzik etiketiyle yayımlanan ikinci solo albümü her kesimden dinleyicinin yüreğine dokundu.

İmran Salkan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir