İpek Çeken kimdir, nereli, İpek Çeken'in hayatı, biyografisi, İpek Çeken kaç yaşında, İpek Çeken evli mi, İpek Çeken hangi dizilerde oynadı?

İpek Çeken Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Tiyatro oyuncusu İpek Çeken kimdir, nereli, İpek Çeken’in hayatı, biyografisi, İpek Çeken kaç yaşında, İpek Çeken evli mi, İpek Çeken hangi dizilerde oynadı? İşte İpek Çeken hakkında merak edilen detaylar.

İpek Çeken Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

İpek Çeken 1966 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Tiyatro oyuncusudur. Ankara Namık Kemal İlkokulunda başladığı eğitimine, TED Ankara kolejinde sürdürdü. Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuarı’ndan 1988 yılında derece ile mezun oldu ve İhsan Doğramacı Üstün Başarı ödülünü aldı.

Tiyatro ile birlikte müzik çalışmaları da yaptı ve TRT Ankara Çocuk Korosu ve TRT Ankara Gençlik Korosunda korist olarak çalışmalarda bulundu. Ayrıca tiyatro oyunculuğu ile birlikte Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğü görevlerini sürdürdü. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra reklam filmleri, televizyon dizilerinde, eğitim ve magazin programlarında oyuncu ve sunucu olarak da yer aldı.

1993-1999 yılları arasında 1350 bölüm süren “Ferhunde Hanımlar” adlı dizide Nevzat karakterini oynadı. Dizide Beyhan Saran, Baykal Saran, Güven Hokna, Melek Baykal, Şahap Sayılgan, Tamer Karadağlı, Ayşe Nil Şamlıoğlu, Meral Niron, Hatice Aslan gibi oyuncular oynadı. 2002 yılında “Teyzemin Nesi Var?” adlı dizide başrol oynadı. 2012 yılında Keşanlı Ali Destanı’nda Zilli Zarife rolünü canlandırdı. 2013-2016 yılı arası Unutma Beni dizisinde rol aldı.

visum china
visum china

İpek Çeken, Prof. Dr. Mehmet Zülküf Önal ile evli ve bir kızı bulunmaktadır.

İpek Çeken hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir