İpek Ongun Kimdir Nereli Eserleri

İpek Ongun Kimdir?

Ünlü Yazar İpek Ongun birçok eser yayınlamış başarılı çalışmalara imza atmış bir isimdir.Bu yazımızda Ünlü Yazar İpek Ongun Kimdir ve eserleri nelerdir bilgilerine ulaşabileceksiniz.

İpek Ongun Kimdir? Biyografisi

7 Ocak 1942 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi.Annesinin mesleği Edebiyat Öğretmenliği, Babasının mesleği ise Subaydır.Anne adı Fatma baba ismi Nusrettir.

1961 tarihinde Amerikan Kız Kolejini başarıyla bitirerek mezuniyet almıştır.Ünlü yazar yazılarına 1980 tarihi itibariyle başlamış ve çoğunlukla gençlik romanları yazmıştır.1991 tarihinde yazmış olduğu kitap Altın Kitap ödülünü almasına neden olmuştur.

Gençleri düşünen bir yazar olması sebebinle ve çalışmaları neticesinde Rotary Kulübü tarafından 1995 ile 1996 Meslek Hizmetleri Ödülü verilmiştir.1998 tarihinde Oriflame firmasının anketi sonucunda en başarılı kadın yazarı kendisi seçilmiştir.Ünlü Yazar evlidir ve 2 tane çocuğu bulunmaktadır.Evlendikten sonra hayatına mersinde devam etmektedir.

visum china
visum china

İpek Ongun Eserleri

Adım Adım Hayata
Afacanlar Çetesi
Arkadaşlar Arasında
Bir Genç Kızın Gizli Defteri
Bir Pırıltıdır Yaşamak
Bu Hayat Sizin
İşte Hayat
Kamp Arkadaşları
Kendi Ayakları Üstünde
Lütfen Beni Anla
Mektup Arkadaşları
Sabah Pırıltıları
Yarım Elma
Yaş On Yedi ​

visum china
visum china

4 Yorum Bırak

 1. Bende bir sürü kitabın var coğu senin yazdığın kitaplardan oluşuyor sevgili İpek Ongun kitaplarını takip ediyorum severek

 2. İpek Ongun
  Kitaplarınızı bu yıl Türkçe öğretmenimin önerisi üzerine okuyorum serinin 10. kitabındayım gençliği anlayan muhteşem bir yazara sahip olduğumuz için ülke olarak çok şanslıyız 13 yaşıdayım ve serra yaşadıkça kendimi buluyorum ve artık yetişkin bir kadın acaba ben de böyle olur muyum demekten kendimi alamıyorum.
  Serinin devamını hasretle bekliyoruz .
  Ankara’da bir imza günü düzenlerseniz koşa koşa gelirim.
  Bu harika kitaplar için teşekkürler.

 3. Berfin karatas

  İpek ongun sizin bir genç kızın gizli defteri serisinin bütün kitaplarini okudum gerçekten müthiş ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 4. İpek ongun sizi ne zaman göreceğim bilmiyorum ama siz nekadar coook sevdiğimi tahmin bile edemessiniz kitaplarınızdan kendi ayakları üstünde kitabı bende vardı ve ilgi ile okuyordum taki kaybulana kadar nerde bulucam bilmiyorum serilerinizin hepsini almak istiyorum ama nereede bulacağımı bilmiyorum yardım edin bana
  Bu arada ben öğrenciyim pervari anadolu imam hatip lisesinde okuyorum ismim Elif
  Sizi çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviyorum ?????????????gerçekten seviliyorsunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir