İrem Yaman kimdir? kaç yaşında boyu kilosu?

İrem Yaman Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Ülkemizi Dünya genelinde çok başarılı şekilde temsil eden sporculardan biri olan Ünlü Tekvandocu İrem Yaman kimdir? kaç yaşında, aslen nereli, boyu kaçtır? Milli Tekvandocu ile ilgili bütün bu soruların cevaplarına konumuzda yer verdik.İşte cevaplar.

İrem Yaman Kimdir? Biyografisi

4 Ağustos 1995 yılında Başkent Ankara’da dünyaya gelen İrem Yaman, aslen ise Tokatlıdır.Hacettepe Üniversitesi Spor Akademisi mezunu olan isim Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü bitirmiştir.Okul bittikten sonra ise Selçuk Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını yapmaya başlamıştır.Yüksek Lisans sonrası doktora yapmak isteyen Milli Tekvandocu, bir yandan ise spor yapmaya devam ederek Ülkemiz adına başarılar kazanmıştır.

İrem Yaman’ın boyu 1.82 cm, kilosu ise 57’dir.Burcu ise Aslan’dır.

visum china
visum china

Tekvando sporu ile ilgilenmeye 8 yaşındayken başlamış olan Milli Sporcu, 2014 tarihinde ise ilk defa Ümitler Avrupa Şampiyonasına katılma şansı elde ederek burada 1. oldu.2015 tarihinde Rusya’da düzenlenen yarışmaya katılan İrem Yaman, burada 2014 yılında aldığı başarıyı devam ettirmiş ve Altın Madalya kazanarak Ülkemizi bir kez daha gururlandırmıştır.

2014 ile 2017 tarihleri arasında katılmış olduğu 25 turnuva içerisinde çok sayıda Altın madalya kazanmış olan Milli Tekvandocu, toplam 14 tane Altın madalya, 2 tane gümüş ve 3 tane de Bronz madalya kazanmıştır.

Milli Tekvandocu, 2018 tarihinde Çin’de ilk defa gerçekleştirilmiş olan “Grand Slam Şampiyon Serisi” turnuvasında Altın madalya kazanmış olan Tek Türk sporcu ünvanını elde etmiştir.

2018 Mayıs ayında ise Kazan’da gerçekleştirilmiş olan Avrupa Şampiyonası mücadelesine katılmış olan isim, art arda ikinci defa Avrupa Şampiyonasını kazanan sporcu olmuştur.kimdirkim com Dünya Tekvando Fedarasyonu liginde birinci sırada bulunan Milli Tekvandocumuz, 2019 yılında Amerika’da gerçekleştirilen Açık Tekvando Turnuvasında da başarılarına devam etmiş ve altın madalya kazanmıştır.

Son olarak İngiltere’de düzenlenen organizasyonda şampiyon olan Milli Tekvandocu, Ülkemize yaşatmış olduğu gururla adından söz ettiren sporcuların başında gelmektedir.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.