Jaani Kimdir, Biyografi, Kaç Yaşında

Jaani Biyografisi: Profesyonel olarak Jaani olarak bilinen Jaani Johan, Pencap ve Hintçe Müzik Endüstrileri ile ilişkili bir Hintli söz yazarı ve müzik bestecisidir. Pencap, Gidderbaha’da doğdu..

Jaani lirik kariyerine 2012 yılında dini bir şarkı olan “Sant Sipahi” ile başladı ve ilk çıkışından bu yana yüzlerce şarkı yazdı. Harrdy Sandhu tarafından söylenen ve B Praak tarafından bestelenen “Soch” adlı şarkısının yayınlanmasından sonra dikkatleri üzerine çekti. Hardy Sandhu, Prabh Gill, Amrinder Gill, Gippy Grewal, Sukh e, Jassie Gill, Ammy Virk, Diljit Dosanjh, Kamal Khan, Sunanda Sharma, Guri, Avvy Sra, Arshhh ve daha birçok şarkıcıyla işbirliği yaptı.

Jaani, Sosyal Medya Platformlarında oldukça popüler. Instagram’da yaklaşık 1,9 milyon takipçisi ve Facebook’ta 570 binin üzerinde takipçisi var.

 

visum china
visum china

Doğum tarihi

25 Mayıs 1989

 

Doğum Yeri

Gidderbaha, Pencap

 

Meslek

Söz yazarı ve Müzik Bestecisi

 

Jaani Kariyer

 

  • Jaani’nin söz yazarı olarak ilk çıkışı 2012’de dini bir şarkı olan “Sant Sipahi” ile geldi.

 

  • Bundan sonra 2013 yılında Jaani, Harrdy Sandhu tarafından söylenen “Soch” adlı şarkısını yayınladı ve başarılı oldu.

 

  • Jaani 2014 yılında Hardy Sandhu, Girik Aman ve Jassi Gill ile işbirliği yaptı ve Joker, Saree Wali Girl ve Ik Saal şarkılarını yayınladı.

 

  • Jaani ayrıca 2016 yılında Sonu Nigam tarafından söylenen “Dard” adlı şarkı için T-Serisi bestecisi Jeet Ganguli ile işbirliği yaptı.

 

  • Hatta 2017 yılında Desi melodileri adlı film yapımcısı Arvindr Khaira ve müzisyen B praak ile kendi müzik etiketini kurdu.

 

Jaani Hakkında Bilgi

Jaani 25 Mayıs 1989’da Hindistan’ın Pencap eyaletindeki Gidderbaha Kasabasında doğdu. İnternette Jaani’nin ailesi hakkında fazla bilgi yok.

Jaani evlenmemiş ve internet raporlarına göre şu anda Neha Chauhan ile çıkıyor.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir