Kenan Çoban Kimdir Hayatı

Kenan Çoban Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Kurtlar Vadisi’nin bir çok serisinde rol almış ve Abdülhey karakteri ile Milyonlarca kişinin tanıyıp sevdiği ünlü olmuş oyuncu Kenan Çoban kimdir kaç yaşında nereli? oyunculuk yapmayı sürdüren tecrübeli ismin hayatı.

Abdülhey Kenan Çoban Kimdir? Biyografisi

Kenan Çoban, 22.01.1975 yılında Gakkoşlar memleketi olarak bilinen Elazığ’da doğan Türk bir isimdir.Liseyi Elazığ’da bulunan Meslek lisesinde tamamlayan isim ardından çalışma hayatına erken yaşta başlamış ve çeşitli illerde, bir çok meslekte çalışmıştır.Antalya, Ankara, İstanbul oyuncunun çalıştığı ve bulunduğu yerlerdir.

Kurtlar Vadisi ile ekranlara çıkma macerası çok farklı olan oyuncu, öncelikle dizi setinde çalışan bir eleman olarak işe girmiş ardından sette akla gelebilecek bir çok işi yapmıştır.Bir gün dizinin yapımcısı olan Raci Şaşmaz onu dizide oynatmak istemiş ve bu şekilde Kurtlar Vadisi’nin Otuzuncu bölümü ile beraber diziye dahil olmuştur.

2003 tarihinle birlikte oyunculuğa giren isim, çok sayıda usta isimle beraber dizide yer aldı.İlk olarak Kurtlar Vadisi 1. sezonu ile bulunduğu seriye, Kurtlar Vadisi Pusu ile devam etti.Canlandırdığı Abdülhey karakteri, Polat’ın en yakın 2 isminden biri oldu ve onunla beraber bir çok mücadelede görev aldı.

Kurtlar Vadisi sonrası yoluna Beyaz Karanfil isimli dizi ile devam etmiş [saritext]Kenan Çoban[/saritext], arkasından ise Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz adlı dizide oynamıştır.

2011 tarihinde birinci evliliğini Dilek Özkan ile gerçekleştirmiş olan oyuncunun bu evliliği 7 ay sonra bitmiştir.Oyuncunun İkinci evliliği 2017 yılında Helin Nazlı ile olmuştur.Düğün törenlerine çiftin yakın arkadaşları katılmıştır.

Memleketi Elazığ olan oyuncu 3 büyüklere kafa tuttuğu için fanatik şekilde Trabzonspor’u tutmaktadır.

Kenan Çoban Rol Aldığı Diziler ve Filmler

2003 – Kurtlar Vadisi
2005 – Kurtlar Vadısı Irak (Film)
2007 – Ayrilik
2007 – Kurtlar Vadısı Pusu
2014 – Beyaz Karanfil
2015 – Eskiya Dunyaya Hukümdar Olmaz
2018 – Bal Kaymak (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.