Kenan Ece Kimdir Biyografisi

Kenan Ece Kimdir?

Görünüş olarak hem son derece Karizma, hemde bulunduğu projelerin hakkını her zaman vermeyi başarmış çok sayıda dizi ve film projesinde görmeye alışkın olduğumuz oyuncu Kenan Ece kimdir? konumuza ulaşan siz değerli internet kullanıcılarını daha fazla meraklandırmadan oyuncunun özgeçmişini sunalım.

Kenan Ece Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Kenan Ece, 24.12.1980 tarihinde Türkiye’den çok çok uzak bir Ülke olan Dubai’de hayata gözlerini açmıştır.Ailesi ve Akrabaları son derece önemli isimlerden biridir.Galatasaray’da yöneticilik yapmış olan Turgan Ece dedesidir.Kendisinden hariç bir tane ablası bulunmaktadır.Yakışıklı ismin babasının ismi Murat’tır.Boyu 1.80’dir.

Dubai’den sonra İstanbul’a gitmiş olan oyuncu burada lise eğitimini tamamlamıştır.Ardından Üniversite eğitimi dolayısıyla Amerika’ya gitmiş ve burada tiyatro ile beraber ekonomi dersleri almıştır.Üniversitede bulunduğu sıralarda farklı çok sayıda tiyatro oyununda oynamaya başlamıştır.O Sırada çalışmayada başlamış olan isim İrlanda’da önemli bir Türk firmasına başvurmuş ve kabül edilerek İrlanda’ya gitmiştir.İrlanda’da toplam 2 sene süresince finans departmanında çalışmış ve analistlik yapmıştır.

Üniversite bitmesinin ardından çalışmalarına devam etti ve yine özellikle finans ile ilgili bölümlerde görevler aldı.Bir yandan çalışırken diğer yandan oyunculuğu boşlamadı ve bu yönde de eğitimlerini sürdürdü.Kenan Ece, 2 sene yorucu oyunculuk eğitimlerinin ardından tek başına bir gösteri düzenledi.Gösterinin ardından Ajans şirketlerinden bir tanesi onun performansını beğenip onu dizilerde görmek istediğini söylediler.Bunun ardından uzun senelerdir televizyon ekranlarında bulunan Fair City isimli dizinin kadrosuna dahil oldu ve toplam 13 bölüm kadar dizide rol aldı.

visum china
visum china

Kenan Ece İrlanda’da çok iyi eğitimler almasının ardından 2009 senesinde Türkiye’ye dönüş yapıp oyunculuk kariyerini burada devam ettirdi.Geldiği ilk sene içerisinde hem film hem dizide rol aldı.İlk dizisi Masumlar adındaki dizi olurken, ilk filmi ise Yüreğine Sor ismindeki film olmuştur.

2012 senesinde Tiyatro kurmak istemiş ve Mustafa Üstündağ ile beraber ikisi Çamur’dan adındaki Tiyatoroyu kurmuştur.

kenan-ece-biyografisi

Kenan Ece Oynadığı Diziler ve Filmler

2009 – Masumlar
2009 – Yüreğine Sor (Film)
2010 – Deli Saraylı
2010 – Samanyolu
2011 – Ay Tutulması
2011 – Beni Unutma (Film)
2011 – Bul Beni (Film)
2011 – İzmir Çetesi
2012 – Krem
2012 – Sağ Salim (Film)
2012 – Son
2012 – Çakallarla Dans (Film)
2014 – Gulyabani (Film)
2014 – Kalp Hırsızı
2015 – Aşk Olsun (Film)
2015 – Ertuğrul 1890 (Film)
2015 – Magi (Film)
2017 – Ver Kaç (Film)
2018 – Avlu

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir