Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Ülkemizde bir anket yapılsa en beğendiğiniz yakışıklı erkek kim diye bayanlara sorsalar herhalde bir çok kişi onun adını söyler.İşte Yakışıklılığı ile her bayanın beğendiği Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir kaç yaşında boyu kaç? hayranları için en kapsamlı biyografisi.

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Kıvanç Tatlıtuğ, 27.10.1983 yılında doğmuş olan bir oyuncudur.Adanalı olan yakışıklı manken ve aynı zamanda oyuncu 2002 senesindeki Model yarışmasında büyük bir başarı sağlamış sonrada Dünya genelinde Ülkemizi temsil etmiştir.2005 tarihinde Gümüş adındaki dizi ile beraber oyunculuk yapmaya başlamıştır.Gümüş dizisinin sonrasında ise Menekşe ile Halil’de oynayarak bir başka dizi ile karşımıza gelmiştir.

Boyu 1.87 olan Tatlıtuğ Aşk-ı Memnu dizisinde rol almaya başlamasından sonra baya bir yükselme elde etti ve oldukça popüler bir kişi oldu.2010 senesinde Ezel’de rol aldı ve sonrasında ise Kuzey Güney ile oyunculuğuna devam etti.

Basketbol ile küçük yaşlardayken itibaren ilgilendi ve bir çok farklı takımda basketbol oyuncusu oldu.Oynadığı kulüpler içerisinde en dikkat çekenleri Ülker,Beşiktaş ve Fenerbahçe oldu.Kıvanç Tatlıtuğ Ülkerspor’a transfer olduktan sonra hem Fenerbahçe hemde Beşiktaş takımında oynamış oldu.En son olarak Basketbol’a Beşiktaş’ta zorunlu bir şekilde veda etmiştir.Sakatlanması Basketbol yaşantısınıda bitirmiştir.

Fiziğinle ilgili çok güzel düşünceler almasından sonra Mankenliğe yönelmiş ve bu meslek ile ilgilenmeye başlamıştır.Mesleğe kısa bir süre içerisinde alışmış ve ardındanda profesyonel bir şekilde mankenlik yapmaya başlamıştır.

2 sene boyunca Ajanslar’da mankenlik yapmış ve ardından ise 2002 senesindeki Best Model’a katılarak en iyi isim seçilmiştir.Farklı ajans firmalarından gelen tekliflerden sonra Fransa’da bulunan Mankenlik Ajansını seçmiş ve bu nedenle 1,5 sene boyunca Fransa’da kalmıştır.

Fransa’da bulunduğu vakitlerde Türkiye’den bir takım oyunculuk teklifleri aldı ve bunların bazılarına evet demek için Türkiye’ye dönüş yaptı.

Gümüş dizisi sadece Türkiye’de değil bir çok Arap ülkesininde takip ettiği bir dizi oldu.Dizinin izleyici kitlesi ilk günlerden itibaren oldukça kalabalıktı.

Hayatında en önemli adımını attığı Aşk-ı Memnu günün en fazla izlenen dizisi olarak Türkiye televizyonlarında önemli bir yere ulaştı.Dizidki rolünle beraber başarılı bulunan erkek oyuncu ünvanını elde etti.

kivanc-tatlitug-biyografi

Kıvanç Tatlıtuğ Oynadığı Diziler ve Filmler

2005 – Gümüş
2006 – Amerikalılar Karadeniz’de(Film)
2007 – Menekşe ile Halil
2008-2009 – Aşk-ı Memnu
2010 – Ezel
2011 – Kuzey Güney
2013 – Kelebeğin Rüyası
2014 – Kurt Seyit ve Şura
2016 – Cesur ve Guzel
2018 – Hadi Be Oğlum (Film)

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir, boyu, kaç yaşında en fazla yakışıklı oyuncuya sorulan soruların yanıtları ile oluşturduğumuz özgeçmişi burada tamamlıyoruz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir Yorum

  1. Kivanc tatlitug gercekten cok basarili bir oyuncu yeniden dizilere dönmesine bir hayrani olarak cok sevindim umarim bu dizisindede basarili olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir