Kolera Kimdir Hayatı Biyografisi Gerçek Adı

Kolera Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Kadın Rap şarkıcılar arasında belkide bir numara olan ve bu zamana kadar çıkarmış olduğu albümler ve düetlerle beraber çoğu rapcinin albümlerini severek aldığı ünlü şarkıcı Kolera kimdir? gerçek adı ne? bütün bu soruların cevabını ve daha fazlası makalemizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Kolera Kimdir Kaç Yaşında Nereli Biyografisi

Şarkıcı Kolera, 23 Eylül 1983 tarihinde hayata İstanbul’da merhaba demiş ünlü rapcilerdendir.Kolera gerçek adı Esen Güzel’dir.Uzun zamandır rap müzik ile ilgilenen şarkıcı bu zamana kadar çeşitli albüm ve single şarkılarına imza atmıştır.

İlk parçasını 1998 senesinde seslendiren şarkıcı İnkar Boşuna isimli şarkıyla beraber rap müzik alanına hızlı bir giriş gerçekleştirdi.Ünlü rapci Aynı yıl içerisinde Silahsız Kuvvet’in albümünde yer alan bazı şarkıları seslendirerek bu albümde de isminden bahsedilen kişi olmayı başardı.2001 senesinde ilk albümünü çıkarmış olan isim bu sayede ilk defa bir single albümü ile de olsa albüm çıkarttı.

visum china
visum china

2003 senesinden itibaren Sagopa Kajmer’in çıkarmış olduğu bir çok albüm parçaları içerisinde yer aldı ve ona eşlik etti.Bu albümlerden biride Bir Peşimistin Gözyaşları isimli albümdür.Bu albümde Kalp Atışlarım 78 Bpm isimli şarkıyı beraber söylemişlerdir.2 sene sonra Romantizma isimli albümde de yer alan Kolera bu albümde de yine düetlerine devam etmiş ve ikilinin seslendirmiş olduğu parça çok sevilmiştir.

2005 tarihinde Esen Güzel(Kolera) ilk solo albümünü piyasaya çıkartmanın mutluluğunu yaşayarak Karantina Embryo isimli albümü çıkarttı.Bu albümde oldukça güzel parçaları seslendiren rapci albümüyle beraber kısa sürede rapci bir çok dinleyicinin ilgisini çekti.Albümünde bulunan Aklımın Odaları isimli parça özellikle halen internette çok sık dinlenmekte olan şarkılar arasına girdi.

2005 senesinin Ağustos ayı içerisinde eski eşi olan Yunus Özyavuz ile beraber kendi müzik şirketlerini kurmuş olan şarkıcı, müzik şirketlerine ise Melankolia Müzik isimini vermişlerdir.

2006 tarihinde kendi müzik şirketlerinin basmış olduğu İkimizi Anlatan Bir Şey isimli albümünü eski eşiyle beraber çıkartmış olan şarkıcı Kolera bu albümle de sevenlerini mutlu etmiş ve yine bu albümde bir çok mükemmel parçaya imza atmışlardır.

2008 senesinde İnziva Adındaki Albümü çıkartmış olan Kolera, bu albümde de yine güzel bir yükseliş gerçekleştirmiştir.

2012 tarihinde esas çıkışını ve başarısını göstermiş olan isim Orda Olmak adında bir albüm daha piyasaya sürmüştür.Bu albüm diğer albümlere oranla cok daha iyi bir satış rakamına ulaşmıştır.Bu albümünün ardından düzenlenmiş olan bir kısım Müzik Ödüllerinde Yılın Rap Sanatçısı ödülünü almıştır.

2016’da tarzını hiç bozmayan Kolera, yine şahane bir albüme imza atarak Kolokolik isimli albümü müzik piyasına sürmüştür.Birbirinden güzel şarkıların yer aldığı bu albüm rap dinleyicilerin en sevdiği albümler arasında bulunmaktadır.

2006 tarihinde Sagopa Kajmer ile evlenen Esen Güzel yani Kolera 2017 tarihinde ise karşılıklı olarak anlaşarak birbirinden ayrılmışlardır.

En son 2018 tarihi ile beraber Alfa Dişi albümünü çıkartmış olan şarkıcı bu albümünün ilk klibini ise 4x isimli şarkıya çekmiştir.

Bir biyografimizin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.Bu konumuzda [mavitext]Kolera kimdir[/mavitext], kolera gerçek adı, esen güzel biyografisi hakkında bilgiler sizlere sunduk.Sizde konumuzun hemen altında bulunan yorum alanından şarkıcı ile ilgili düşündüklerinizi yazabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.