Latif Doğan Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Latif Doğan Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Hem sanatçılığındaki kişiliği hem de sunmuş olduğu programlarda pozitif enerjisi ile beraber Türkiye’de tanınan bir kişi olan sanatçı Latif Doğan kimdir kaç yaşında nereli? bilinmesi gereken tüm hayatını sizler için bu konuda topladık.

Latif Doğan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Latif Doğan’ın doğum tarihi 29 Nisan 1967 yılıdır. Latif Doğan’ın doğum yeri Adıyaman ilidir. Ailesinin 5 çocuğundan 4’ü erkek bir tanesi de kızdır. Kardeşleri arasında en büyük olan sanatçı daha 9 yaşında bulunduğu sırada babası hayatını kaybetti. Babası bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Bu yaşanılan olaydan sonra eğitimini bırakma kararı almış ve ailesine çalışarak yardımcı olmaya çalışmıştır.

Yaklaşık 11 yaşından itibaren müziğin içinde olan sanatçı ilk başlarda gitmiş olduğu düğünlerde darbuka çalmıştır. Ailesine yardımcı olmak için taksicilik, pazarlamacı, araba tamirciliği gibi çeşitli işlerde çalışmıştır. 1987 senesinde evlenmiş ve evlendiği sene vatani vazifesini yapmak için askere gitmiştir. 1998 senesinde ilk çocuğu olan Seydi hayata gelmiştir.

Latif Doğan Adıyaman’da bir çok düğünlerde kurmuş olduğu grupla beraber şarkılar söyleyip bu sayede hayatını sürdürmüştür. Kazanmış olduğu maddi imkanlarla beraber zamanla Adıyaman’ın Besni ilçesinde Doğan FM ismini vermiş olduğu radyoyu kurdu. Bunu yapmaktaki amacı hiç bir zaman daha fazla maddi açıdan yükselmek olmamıştır. Sadece kendi parçalarının daha fazla radyolarda çalınmasıdır. Adıyaman’ın ardından Adana ve Gaziantep gibi yerlerde sahneye çıkmaya başlamış ve daha fazla insanın dinlediği bir kişi olmuştur.

Gittikçe ilerleyen dinleyici kitlesi ile beraber adı her tarafa duyulmuş ve bölgesel olarak yayın yapan bazı programlar onu programlarına davet etmiştir. Katılmış olduğu programlarda dikkat çekmiş ve 1995 senesinde Gaziantep’te bulunan Olay TV televizyonundan ekranlarda program yapması yönünde bir teklif almıştır. Teklifi değerlendirip toplam 4 sene süresince Olay TV televizyonunda program yapmıştır.

Latif Doğan bir yandan programlar bir yandan müzik çalışmaları derken Mersin’de bir restoran açmıştır. 2000 senesinde ilk kez bir kaset çıkartarak piyasaya girmiş ve Oyun Havası adındaki kaseti çıkmıştır. 2001 tarihinde deprem sebebiyle müziğe gelmiş olan yasakla beraber açmış olduğu işyerini kapatmış ve maddi açıdan zor günler geçirmiştir. Bu zor günlerin üzerine Kurtulam Gitsin adında bir parça yazmıştır. Yazmış olduğu ve albümünü taşıyan bu isimle beraber Türkiye’nin her noktasında albümü tutuldu ve o saatten sonra artık herkes tarafından tanınan bir Latif Doğan vardı.

2003 tarihinde milyonlarca insanın dilinden düşmeyecek bir albümü çıkarttı. Küstüm adındaki albüm herkes tarafından çok popüler oldu ve bu albüm en fazla satan albüm seçildi. Yar Gelecek, Sen Çok Tatlısın, Sözüm Söz sanatçının diğer albümleridir.

Latif doğan kimdir, nerelidir, hayatında yaşadıklarından hazırladığımız özgeçmişi burada bitiriyoruz sizlerde sanatçı hakkında görüşlerinizi dile getirebilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir