Şarkıcı Leman Sam kimdir, Leman Sam'ın hayatı, biyografisi, Leman Sam kaç yaşında, Leman Sam nereli, Leman Sam evli mi, kaç çocuğu var?

Leman Sam Kimdir? Leman Sam Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkıcı Leman Sam kimdir, Leman Sam’ın hayatı, biyografisi, Leman Sam kaç yaşında, Leman Sam nereli, Leman Sam evli mi, kaç çocuğu var? İşte Leman Sam hakkında detaylar.

Leman Sam Kimdir?

Leman Sam 22 Şubat 1951 tarihinde İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı.

Leman Sam Hayatı

Subay olan babasının mesleği nedeniyle çocukluk yılları Anadolu’nun değişik kentlerinde geçti. Lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Tiyatro, mim, dans ve şan eğitimi aldı.  Tercümanlık, jimnastik hakemliği, çiçekçilik, tercümanlık, steno dersi vermek gibi birçok farklı iş yaptı. Müzikle o zamana kadar amatör olarak uğraşan Leman Sam, profesyonel müzik kariyerine 1973 yılından sonra başladı.

1979 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin sınavını kazandı ve 1,5 yıl bu kurumda korist olarak çalıştıktan sonra İstanbul’un önemli gece kulüplerinden biri olan Günay Restaurant’ta 11 yıl şarkıcılık yaptı. Çok sayıda farklı dilde şarkılar söyleyen Leman Sam, geniş bir repertuvar oluşturdu. Sıklıkla diplomatik konserler verdi. Başlıca diplomatik konserleri: dönemin Portekiz Cumhurbaşkanı Mario Suarez ve Malezya Kralı ve Kraliyet Ailesine verdikleridir. Bunların yanı sıra Sopot Festivali, Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Derneği Konseri, Türkmenbaşı Aşkabad konseri, Curaçao World Troubadour Festivali gibi etkinliklerde yer aldı.

visum china
visum china

1988 yılında ilk albümünü yayımladı. Livaneli Şarkıları adlı bu ilk albümden sonra, 1990’da ikinci albümü Çağrı’yı çıkardı. Şarkıları ile ülke çapında tanındı. Albümlerinde Azeri türkülerine yer verdi. Günay Restaruant’taki sahne çalışmasını 1991’de sonlandırdı.

1992’de Ayak Sesleri adlı albümünü çıkardı. Anladım adlı şarkısı popüler oldu. Eski Fotoğraflar (1994), İlla (1998) albümlerinden sonra son olarak 2012 yılında Nereye Kadar adlı albümü çıkardı.

Leman Sam Evli mi?

1967 yılında müzisyen Selim Sam ile evlendi, Şelale Şehnaz (d. 1971) ve Türkdeniz Şevval (d. 1973) adında iki kızı vardır. 1978 yılında boşanmıştır.

Leman Sam Kaç Yaşında?

Leman Sam 1951 doğumludur.

Leman Sam Nereli?

Leman Sam Rumeli kökenlidir.

Leman Sam hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir