Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

2008 senesinde yapılan Güzellik Yarışmasında birinci olarak büyük bir başarı elde etmiş Ünlü güzel Leyla Lydia Tuğutlu kimdir kaç yaşında nerelidir?

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Leyla Lydia Tuğutlu 29 Ekim 1989 senesinde Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya gelmiştir.Baba tarafından Türk olan Ünlü bayan anne tarafından ise Almandır.Eğitimine Türkiye’de başlamış ve ardındanda piyano dersi almıştır.Konservatuar’a girdikten sonra toplam 5 yıl boyunca müzik ile keman eğitimi almıştır.Boyu 1.75’dir.

Model olmak istemesi sebebi nedeniyle Model Ajansına yazılmış ve Üniversiteyi yarıda bırakıp ilgilendiği meslek olan Manken ile Fotomodelliğe başlamıştır.Liseyi Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.Mankenlikle ilgilendikten sonra tekrar Üniversiteye yazılmış ve İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı fakültesine girmiştir.Halen Öğrencilik yaşamını sürdüren Ünlü Bayan çok iyi bir şekilde Almanca, İngilizce ve Türkçeyi konuşabilmektedir.

Çıkışını sağlamış olduğu dizi Es-Es adındaki dizidir.Bu dizi aynı zamanda ilk dizilerde oynamış olduğu oyunculuk yaptığı dizi olmuştur.Es-Es dizisinde İrem karakterini oynamıştır.Sonra Atv ekranlarında Karadayı dizisinde rol almış ve Songül ismi ile dizide varolmuştur.

Miss Turkey yarışmasında Türkiye birincisi olduktan sonra yarışmadaki birincilik tacını Dünya’nın tanıdığı Paris Hilton takmıştır.Bu yarışmanın ardından Güney Afrika’da düzenlenen yarışmaya katılıp Ülkemizi burada başarılı şekilde temsil etmiştir.

Oyuncu Model olan Ünlü isim Kısa süre sonra Delibal adındaki filmde Füsun karakterini oynayacak.

leyla-lydia-tugutlu-biyografi

Leyla Lydia Tuğutlu Oynadığı Diziler ve Filmler

2008-2009 – Es-es (İrem)
2010-2011 – Kirli Beyaz(Melis)
2012-2015 – Karadayı(Songül)
2013 – Günce(Aslı) (Film)
2014 – İçimdeki Ses(Ayşıl)(Film)Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın