Makbule Sitare Akbaş Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Makbule Sitare Akbaş Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ramo dizisine Dilber karakter olarak yeni katılan Makbule Sitare Akbaş hakkında merak edilenler. Makbule Sitare Akbaş kimdir, Makbule Sitare Akbaş kaç yaşında nereli, Makbule Sitare Akbaş boyu kilosu gibi merak edilen sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sitare Akbaş Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Sitare Akbaş kaç yaşında olduğunu merak ediyorsanız Sitare Akbaş’ın doğum tarihi 6 Ekim 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Sitare Akbaş’ın doğum yeri İstanbul ilidir. Tam adı Makbule Sitare Akbaş’tır. Sitare Akbaş İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü tamamlamıştır. Sitare Akbaş’ın göz ve saçlarının rengi siyahtır. Oyunculuğa başlaması ile beraber dizilerde ile sinemada yer almıştır.

Sitare Akbaş Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Sitare Akbaş’ın Ailesi

Sitare Akbaş annesi, babası ve kardeşleri kim soruları çok aranmaktadır. Sitare Akbaş’ın babasının adı Zeynel Akbaş ve annesinin adı ise Esma Akbaş’tır. Sitare Akbaş’ın kardeşlerinin adı ise Ersen, Burcu ve Gönül’dür.

Sitare Akbaş’ın Boyu Kilosu

Sitare Akbaş boyu ve kilosu 1.71 boyunda ve 51 kilodur.

Sitare Akbaş’ın Burcu

Sitare Akbaş’ın burcu ise Terazi’dir.

Makbule Sitare Akbaş kaç yaşında nereli

Sitare Akbaş Oyunculuk Kariyeri

İlk Dizisi Beşinci boyut olsa da esas oyunculuğunla kendini ispatlamış olduğu dizi Akasya Durağı olmuştur. Bu dizide Zeyno’yu oynamıştır. Bir kaç tane tiyatroda da rol alan oyuncu hızla yükselen bir kariyere sahiptir.

Oyuncu İstanbul Sokakları adındaki yapımda rol almıştır. Dizi Show TV ekranlarında yayınlanmıştır. Önemli isimlerinde yer aldığı dizi Show TV’nin 9. bölümüyle beraber final yapmış olduğu bir dizi olmuştur. Sen Çal Kapımı dizisinde Fifi karakteri ile başarılı bir performans sergilemiştir. Son olarak Sel Çal Kapımı dizisinden ayrılarak Ramo dizisine Dilber karakteri olarak katılmıştır.

Hayvanları çok seven oyuncunun kedi ve köpekleri vardır. Instagram’ı olan oyuncu bu hesabından özellikle hayvanlara yardımla ilgili çok duyarlı paylaşımlar yapmaktadır. Bu yapmış olduğu paylaşımlarla beraber gerçekten teşekkürü hak etmektedir. Çünkü sokaklarda ve barınaklarda bir çok sahibi tarafından terkedilmiş hayvan yaşamaktadır. Bunlara yardımcı olmamız hepimizin görevleri ve sorumluluklarından biridir.

Sitare Akbaş Instagram Hesabı

Sitare Akbaş instagram hesabının adı ise sitareakbas ve 2021 Şubat ayı itibari ile 626 bin takipçisi bulunmaktadır.

makbule-sitare-akbas-biyografi

Makbule Sitare Akbaş Oynadığı Diziler ve Filmler

 • 2004 – Beşinci Boyut (Birinci)
 • 2007 – Hakkını Helal Et
 • 2008 – Akasya Durağı (Zeyno)
 • 2008 – İncir Çekirdeği(Film)
 • 2012 – Dila Hanım
 • 2012 – Ferah Feza(Film)
 • 2013 – Bensiz (Film)
 • 2014 – Emanet
 • 2014 – Urfalıyam Ezelden
 • 2015 – Analar ve Anneler
 • 2016 – İstanbul Sokakları
 • 2020 – Sen Çal Kapımı
 • 2021 – Ramo

Makbule Sitare Akbaş ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın