Maren Morris kaç yaşında

Maren Morris Kimdir?

Maren Morris, ilk Grammy ödülünü 2017’de hit single’ı “My Church” ile kazanan Amerikalı country şarkıcısı ve söz yazarıdır.

Maren Morris kimdir?

Maren Morris, henüz 12 yaşındayken yerel honky-tonklarda müzik yazmaya ve icra etmeye başladı. Sekiz yıl sonra, country müzik kariyerine devam etmek için Nashville’e taşındı. Şarkı yazmaya odaklanmaya, hem Tim McGraw hem de Kelly Clarkson için şarkılar yazmaya başladı, ardından kendi adını taşıyan bir EP’nin yayınlanmasıyla bir sanatçı olarak köklerine geri döndü. 2016 yılında ilk büyük plak şirketi albümünü çıkardı. İlk single’ı “My Church”, 2017’de dört Grammy adaylığı ve bir galibiyet kazandı.

Erken dönem

Morris, 10 Nisan 1990’da Arlington, Teksas’ta salon sahibi ebeveynleri Greg ve Kellie Morris’in çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk olarak ebeveynlerinin partilerinde LeAnn Rimes ve Patsy Cline’ın karaoke şarkılarını söylemeye başladı. Şarkıcı ayrıca okulda hikayeler ve şiirler yazarak yazma becerilerini geliştirmeye başladı. 12 yaşındayken babası ona ilk gitarını aldı ve şarkı sözü yazmaya ve yerel konserler vermeye başladı. Patty Griffin, Dixie Chicks ve Sheryl Crow’u ilk etkileri arasında sayan Morris, “Teksas’ın her yerinde oynamaya başladım – oraya girmeme izin verecek herhangi bir bar veya kulüp” dedi. “Okulda hafta sonları işi olan tek çocuk bendim!” Sesi ağırlıklı olarak country olsa da, farklı türleri harmanlayarak dikkatleri üzerine çekti ve kendisinden “gangster June Carter” olarak bahsetti.

Maren Morris hayatı biyografisi

Nashville’e Taşınmak ve Şarkı Yazarlığı

Arkadaşı ve diğer Teksaslı Kacey Musgraves tarafından cesaretlendirilen Morris, 20 yaşındayken memleketini terk etti ve müzik kariyerine devam etmek için Nashville’e taşındı. İlk hayal kırıklıkları, hem The Voice hem de American Idol için seçmelere katıldığı ve reddedildiği zaman geldi. Geriye dönüp bakıldığında, artık aksilikler için şükrediyor. Daha önce Rolling Stone’a “Hayatım boyunca denediğim tüm çılgın yetenek şovlarını düşünüyorum ve hiçbirini yapmadığım için çok mutluyum… Şimdi bunun için daha mutluyum” dedi.

Bu başarısız seçmelerden sonra, şarkı yazmaya, McGraw (2014’ün “Last Turn Home”) ve Clarkson (2015’in “Second Wind’i) için şarkı yazmaya başladı. Yine de, şarkı söylemekten asla vazgeçmedi ve sonunda Spotify’da kendi adını taşıyan bir EP yayınladı. 2015’in sonlarında. Bir ayda 2,5 milyon dinlemeye ulaşan Columbia Nashville, bir ay sonra ona bir kayıt sözleşmesi teklif etti.

Little Big Town ve Chris Stapleton gibi gösterilere başlamadan önce küçük gösterilerle başlayan Morris, “Sanatçı olmak bilinçli bir karar değildi” diyor. “Daha fazlasıydı, kendi bakış açımla yüzleşmeye hazır mıyım? Sadece bir söz yazarı olmaktan mutlu olurdum ama kafamda bir ses vardı, bunları söylemelisin” dedi.

İlk Albümü, ‘Hero’ ve Grammy Win

2016 yılında, büyük plak şirketi ilk albümünü çıkardı. Aynı zamanda hit single’ı “My Church”. Her ikisi de Kahraman ve “Benim Kilisem” ülke listelerinde 1 numaraya ulaştı ve sonraki yılki ödül töreninde ona Grammy kazandırdı. 2017’de En İyi Yeni Sanatçı da dahil olmak üzere diğer üç Grammy’ye aday gösterildi ve ona o yılın en çok aday gösterilen ülke sanatçısı unvanını kazandı. Morris, Grammy adaylıklarının yanı sıra 2016’da beş CMA adaylığı kazandı ve En İyi Yeni Sanatçı ödülünü kazandı.

2018’de bir kez daha Grammy’ye aday gösterildi, bu kez hit şarkısı “I Could Use a Love Song” ile En İyi Ülke Solo Performansı dalında aday gösterildi.

Kişisel hayat

Morris, erkek arkadaşı şarkıcı-söz yazarı Ryan Hurd ile Temmuz 2017’de nişanlandı. Çift, Mart 2018’de Nashville’de düzenlenen bir törenle evlendi. Mart 2020’de oğul Hayes’i karşıladılar.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.