Mehmet Ada Öztekin kimdir? nereli ve kaç yaşında?

Mehmet Ada Öztekin Kimdir?

Son dönemlerin en çok izlenen dizilerinde yönetmenlik yapmış ve sadece dizilerle sınırlı kalmayarak filmlerde de yönetmen koltuğunda bulunmuş yönetmen Mehmet Ada Öztekin kimdir? nereli kaç yaşında? cevabı ve ünlü yönetmenin biyografisine göz atmaya başlayabilirsiniz.

Mehmet Ada Öztekin Biyografisi

1976 tarihinde Antalya’da dünyaya gelen Mehmet Ada Öztekin, Üniversiteyi İzmir’de bulunan Dokuz Eylül Üniversitesinde okumuş ve İşletme bölümünü bitirmiştir.Üniversite yıllarından itibaren radyolarda çalışmaya başlamış olan isim, “Gamlı Baykuş” adındaki radyo programı ile dikkat çekmiştir.

Üniversiteden sonra İstanbul’a gitmiş olan ünlü yönetmen, yapım şirketi ile anlaşarak çok sayıda reklam, dizi, klip ve filmlerde yönetmenlik yapmaya başlamıştır.Bir müddet Akademi 35 Buçuk’ta yer aldı ve eğitmenlik görevinde bulundu.

2008 yılında ilk olarak “Devrim Arabaları” isimli sinema filminde yardımcı yönetmenlik yapmış olan Mehmet Ada Öztekin, 2011 yılında ise ilk kez yönetmen olarak bir dizide görev almıştır.İlk yönetmenlik yapmış olduğu dizi ise “Kuzey Güney” dizisidir.

visum china
visum china

2012 tarihinde “Mahmut ile Meryem” filminle ikinci kez yönetmenlik yapmış olan isim ardından sırasıyla, “Saklı Kalan“, “Racon“, “Bodrum Masalı” ve “Tek Yürek” dizilerinde yönetmen koltuğuna oturmuştur.

Yönettiği Diziler ve Filmler

2011 – Kuzey Güney
2012 – Mahmut ile Meryem (sinema)
2014 – Büyük Sürgün Kafkasya
2014 – Saklı Kalan
2015 – Racon
2015 – Analar ve Anneler
2016 – Bodrum Masalı
2017 – Kaybedenler Kulübü Yolda (sinema)
2017 – Martıların Efendisi (sinema)
2019 – Tek Yürek
2019 – Yedinci Koğuştaki Mucize (sinema)

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir