Mehmet Altunışık kimdir, nerelidir, Mehmet Altunışık kaç yaşında, Mehmet Altunışık mesleği, ne iş yapıyor?

Mehmet Altunışık Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Mesleği?

Muhabir Mehmet Altunışık’ın hayatını, biyografisini derledik. Mehmet Altunışık kimdir, nerelidir, Mehmet Altunışık kaç yaşında, Mehmet Altunışık mesleği, ne iş yapıyor? İşte Mehmet Altunışık hakkında detaylar.

Mehmet Altunışık Kimdir?

Mehmet Altunışık İzmir Yeşiltepe İlköğretim Okulu’nda okumuştur. Lise eğitimini İzmir Cumhuriyet Lisesi ve İzmit Anadolu Namık Kemal Lisesi’nde tamamladı. Ardından Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünden mezun oldu.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Meslek hayatına 2000 yılında NTV Kocaeli Temsilcisi Cemal Kaplan’ın yanında başladı. Kocaeli TV, TV41, TGRT, 24 TV ve İhlas Haber Ajansı gibi haber merkezlerinde muhabir olarak görev aldı. 2018 yılının Mayıs ayında Haber Global kanalına geçti ve halen çalışma hayatını burada muhabir olarak sürdürmektedir

visum china
visum china

TV alanlarında zengin bir deneyime sahip olan Altunışık, kariyeri boyunca birçok kritik noktada savaş muhabirliği yaptı. İHA’da çalıştığı yıllarda Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Polis-Adliye, ve Siyaset muhabirliği de yaptı. Türkiye’de Güneydoğu bölgesi yanı sıra Tunus, Mısır, Libya, Lübnan, Suriye ve Kuzey Irak’ta çatışma bölgelerinde görev yaptı. Tunus’ta başlayan Mısır, Bahreyn, Yemen, Libya ve Suriye’de halen devam eden Arap Baharı ayaklanmalarını takip etti. DAEŞ’in Kuzey Irak’ta Musul’u işgalini ve kentin terörden temizlenme harekatını izledi. TSK tarafından Suriye’de yürütülen hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı Harekâtlarını takip etti.

Mehmet Altunışık hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir