Mehmet Özhaseki Kimdir? Nerelidir? Hayatı

Mehmet Özhaseki Kimdir?

Uzun süredir Ak Parti’de siyaset yapan ve uzun yıllar Belediye başkanlığı görevinde bulunmuş siyasetçi Mehmet Özhaseki kimdir? hazırlamış olduğumuz bu yazımızda bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Mehmet Özhaseki Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

25 Mart 1957 tarihinde İç Anadolu Bölgemizin pastırması ile ünlü illerinden biri olan Kayseri’de doğan Mehmet Özhaseki, İlkokula Kayseri’de başlamış ve lise eğitimini bitirene kadar memleketi olan Kayseri’de yaşamıştır.Akabinde Üniversiteyi kazanmış olan isim, Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde eğitimini sürdürürken okulu bırakmış ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak buradan mezun olmuştur.

Eğitimini bitirir bitirmez ilk olarak Staj yapmaya başlayan isim, Staj sonrası bu mesleği yapmamış ve ailesinin şirketinde yönetici olmuştur.1994 tarihine kadar aralıksız şekilde kendi şirketlerinde çalışmış olan isim ardından ise aynı yıl Belediye başkanlığı için aday olmuş ve Kayseri Melikgazi Belediyesi Başkanı seçilmiştir.

1999 tarihinde yapılan Yerel seçimlerde bu sefer partisinin Kayseri B.B adayı olan Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanı olmayı başardı.2004 tarihinde tekrardan yapılan seçimlerde yine partisi tarafından aday gösterildi ve Kayseri’de emsali görülmemiş bir oran elde ederek %70 oyla başkan seçilmiştir.

visum china
visum china

2009 ve 2014 tarihlerinde yapılan iki seçimde de Akp’nin Kayseri B.B adayı olarak gösterilen isim iki seçimde de %60 civarı oy almış ve toplam 5 kez Kayseri B.B başkanlığı görevinde bulunmuştur.

2015 yılında Belediye Başkanlığı görevini bırakan Mehmet Özhaseki, partisinin Milletvekili adaylarından biri oldu ve Kayseri Milletvekili olarak meclise girmeye hak kazandı.Kimdirkim.com Aynı tarihte Akp’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Bir süre kadar Çevre ve Şehircilik Bakanı koltuğunda da oturmuş olan isim, en son ise Akp’nin Ankara B.B Başkan adayı seçildi.Evli olan ünlü siyasetçinin dört tane çocuğu bulunmaktadır.İngilizce ve Arapcayı çok iyi bilen isim sakin kişiliği ile Akp’de sevilen isimler arasında yer alıyor.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir