Melek Baykal kimdir, nereli, Melek Baykal'ın hayatı, biyografisi, Melek Baykal kaç yaşında, Melek Baykal evli mi?

Melek Baykal Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Evli mi?

Oyuncu Melek Baykal hakkında merak edilenleri araştırdık. Peki Melek Baykal kimdir, nereli, Melek Baykal’ın hayatı, biyografisi, Melek Baykal kaç yaşında, Melek Baykal evli mi? İşte Melek Baykal hakkında merak edilen ayrıntılar.

Melek Baykal Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Melek Baykal 7 Ağustos 1954 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk tiyatro ve dizi oyuncusu.

Ferhunde Hanımlar dizisindeki “Nermin”, Hayat Bağları dizisindeki “Nurhayat” ve Cennet Mahallesi dizisindeki “Pembe” rolleri ile tanınmaktadır. Melek Baykal henüz 17 yaşındayken tiyatroya başlayan Baykal, ilk oyununda 85 yaşında bir kadını canlandırarak takdir topladı. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. Uzun süre Ankara Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde çalıştı.

Ankara’da çekilen Ferhunde Hanımlar ile tanınmasının ardından gelen teklifleri değerlendirerek İstanbul’a yerleşti. Cennet Mahallesi’nde oynadığı Pembe karakteri ile beğeni topladı. Melek Baykal ilk sinema filmi deneyimini Kaçma Birader adlı filmdeki “Rambo” rolüyle yaşamıştır. 2012-2015 yılları arasında Star TV’de kendi adını taşıyan kadın programını sundu. 2020 yılında Sahrap Soysal ile birlikte “Dudugiller” isimli YouTube kanalında içerik üretti. Bursa Bülbülü adlı filmde Zeliha karakterini oynamıştır.

Melek Baykal Evli mi?

Melek Baykal ilk evliliğini 1975 yılında oyuncu Zafer Ergin ile yaptı. 1979 yılında evliliklerini bitirdiler. 1984 yılında Alman Warner Striening ile nikah masasına oturan Baykal, 2020 yılında 36 yıllık eşinden ayrıldı.. Evliliği ile ilgili konuşan Melek Baykal, “İki evlilik yaptım, ikisi de beşer yıl sürdü. Striening ile vakitsizlikten tam 36 yılın sonunda boşandık. Ama uzun yıllar birbirimizi hiç görmedik. Artık evliliği de düşünmüyorum. Hiç ihtiyacım yok” diye konuştu.

Melek Baykal hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir