Mert Yazıcıoğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Mert Yazıcıoğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Karagül isimli dizinin en çok beğenilen yakışıklı oyuncularından biri olan dizinin bitmesinin ardından yepyeni projelere yelken açıp ekranlarda izlemeye devam ettiğimiz oyuncu Mert Yazıcıoğlu kimdir kaç yaşında nereli? oyuncunun hayatı ile ilgili en güncel yazımız başlıyor.

Mert Yazıcıoğlu Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Mert Yazıcıoğlu, 25 yaşında olan İstanbullu genç oyunculardan biridir.Toplam 2 kardeş olan oyuncunun bir tane abisi bulunmaktadır.1993’lü oyuncu liseyi bitirmesinin ardından İstanbul Aydın Üniversitesini kazanmıştır.Bu Üniversitede İşletme okuyan oyuncu okulun ikinci sınıfındayken okulu dondurmuştur.Boyu 1.78 cm’dir.

Halen Açıköğretimde eğitim hayatını devam ettiren oyuncu burada Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünde okumaktadır.

Bir gün yakın bir arkadaşının yer almış olduğu dizi setine giden oyuncu burada oyunculuk ile ilgili önemli yerlerden biri olan Cast 33’ün sahibi ile tanışmıştır.Ardından 3 Mota Eğitim’de yer alarak oyunculuk ile ilgili bilgiler öğrenmeye başlamıştır.Kısa bir süre içerisinde oyunculuğa alışmış ve bu konuda yetenekli görülmesinin ardından konuk oyuncu olarak bir film ve bir dizide oynamıştır.İlk olarak Dedemin İnsanları adındaki filmde rol almış ardından ise Kayıp Şehir’de oynamıştır.

Müzik dinlemeyi mümkün olduğunca fazla seven oyuncu aynı zamanda kitap okumayıda çok seviyor.Genellikle en fazla okumuş olduğu kitap türü bilim üzerine olan kitaplardır.

Karagül dizisinde göstermiş olduğu performansla en büyük hayatındaki sıçramayı gerçekleştiren oyuncu yeni bir dizi ile kariyerini yükseltmeye devam ediyor.

mert-yazicioglu-biyografi

Mert Yazıcıoğlu Oynadığı Diziler

2011 – Dedemin İnsanları (Film)
2012 – Kayıp Şehir
2015 – Karagül
2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz
2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi

Mert Yazıcıoğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli? için Yorumlar (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Mert bey Çok guzel ve yakışıklısınız ALLAH Sizi korusun her daim Allah yanınızda olsun.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın