Mert Yazıcıoğlu Kimdir Kaç Yaşında Boyu

Mert Yazıcıoğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Karagül isimli dizinin en çok beğenilen yakışıklı oyuncularından biri olmuş dizinin bitmesinin ardından yepyeni projelere yelken açıp ekranlarda izlemeye devam ettiğimiz oyuncu Mert Yazıcıoğlu kimdir kaç yaşında nereli? oyuncunun hayatı ile ilgili en güncel yazımız başlıyor.

Mert Yazıcıoğlu Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Mert Yazıcıoğlu, 10.05.1993’lü olan İstanbullu genç oyunculardan biridir.Toplam 2 kardeş olan oyuncunun bir tane abisi bulunmaktadır.Yakışıklı oyuncu liseyi bitirmesinin ardından İstanbul Aydın Üniversitesini kazanmıştır.Bu Üniversitede İşletme okuduğu sıralarda okulun ikinci sınıfındayken okulu dondurmuştur.Boyu 1.78 cm’dir.

Halen Açıköğretimde eğitim hayatını devam ettiren oyuncu burada Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünde okumaktadır.

Bir gün yakın bir arkadaşının yer almış olduğu dizi setine giden oyuncu burada oyunculuk ile ilgili önemli yerlerden biri olan Cast 33’ün sahibi ile tanışmıştır.Ardından 3 Mota Eğitim’de yer alarak oyunculuk ile ilgili bilgiler öğrenmeye başlamıştır.Kısa bir süre içerisinde oyunculuğa alışmış ve bu konuda yetenekli görülmesinin ardından konuk oyuncu olarak bir film ve bir dizide oynamıştır.İlk olarak Dedemin İnsanları adındaki filmde rol almış ardından ise Kayıp Şehir’de oynamıştır.

Müzik dinlemeyi mümkün olduğunca fazla seven oyuncu aynı zamanda kitap okumayıda çok seviyor.Genellikle en fazla okumuş olduğu kitap türü bilim üzerine olan kitaplardır.

Karagül dizisinde göstermiş olduğu performansla hayatındaki en büyük sıçramayı gerçekleştiren oyuncu yeni diziler ile kariyerini yükseltmeye devam ediyor.

mert-yazicioglu-biyografi

Mert Yazıcıoğlu Oynadığı Diziler

2011 – Dedemin İnsanları (Film)
2012 – Kayıp Şehir
2015 – Karagül (4 Sezon)
2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz
2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi
2018 – Bir Litre Gözyası

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir Yorum

  1. Mert bey Çok guzel ve yakışıklısınız ALLAH Sizi korusun her daim Allah yanınızda olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir