Merve Akkaya Kimdir?

Merve Akkaya Kimdir?

İsimsizler adındaki dizide Heja ismini canlandırmış ve bu zamana kadar bazı diziler ile filmlerde ekranda yer alan ünlü gurbetçi oyunculardan biri olan Merve Akkaya kimdir? hakkında en detaylı ve en uzun biyografi.

Merve Akkaya Kimdir Kaç Yaşında Boyu

Başarılı oyuncu Merve Akkaya, 1990 senesi doğumlu Almanya’da hayata gözlerini açmış bir isimdir.Almanya’da çocukluk zamanlarını geçirmesinden sonra ailesinle beraber Türkiye’ye dönmüş ve eğitim hayatını burada sürdürmüştür.Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okumuş olan isim ardından ise oyunculuğa karşı özel bir ilgi duymuş ve bu yönde eğitim görmek istemiştir.Bu amaçla oyunculuk ve diksiyon üzerine eğitim görmüştür.Boyu 1.70 cm’dir.

Oyunculuk mesleği dışında Spor ile çok uzun zaman ilgilenmiş ve yüzme sporunla çok büyük bir başarı kazanarak altın madalya almıştır.Yüzme dışında Basketbol sporuylada bir dönem ilgilenmiş olan isim yaklaşık üç sene süresince basketbolda yer almış ve ayrıca oynamış olduğu takımda takım kaptanlığı elde etmiştir.Yabancı bazı dilleri de bilen isim başta Almanca olmak üzere İngilizce dilini de çok iyi bir akıcılıkla konuşabilmektedir.

2007 senesinde ilk olarak Semazen adındaki filmle beraber oyunculukta yer almaya başlamış olan isim ardından ise 3 sezon Arka Sokaklar dizisinde rol almıştır.Son olarak İsimsizler dizisinde rol alan başarılı oyuncu bu dizide de gayet iyi bir grafik çizmiştir.

Merve Akkaya Oynadığı Diziler ve Filmler Nelerdir?

2007 – Semazen (Televizyon Filmi)
2011 – Sobe (Film)
2012 – Arka Sokaklar
2013 – Tatar Ramazan
2014 – Yesil Deniz
2017 – İsimsizler

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın