Merve Boluğur Kimdir Biyografisi Hayatı Yaşı Kaç?

Merve Boluğur Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Dizilerin tanınmış güzel bayanlarından olan oyunculuğu ile güzelliği eşit derecede bulunan Merve Boluğur kimdir kaç yaşında boyu kaçtır?

Merve Boluğur Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Merve Boluğur 16 Eylül 1987 senesinde İstanbul’da hayata merhaba demiştir.Bir dönem modellik yapmış sonra oyuncu olmuştur.Boyu 1.67 olan güzel bayanın kilosu ise 53-54 arasındadır.Geçmişinde daha çok dizilerde oynayan oyuncunun az sayıda film oyunculuğuda vardır.

Kendisinin oyunculukta üst sıralarda bulunmasında 2006 tarihinde başlamış Acemi Cadı adındaki dizinin payı yüksektir.1 sene kadar süren Acemi Cadı dizisinde Ayşegül karakterini canlandırmıştır.Başrol oynamış olduğu ilk dizi aynı zamanda rol aldığı ilk televizyon dizisidir.Ardından Trt ekranlarında başlamış olan Aşk Yeniden adındaki dizide oynamaya başlamış ve Eylül karakteri ile hayranlarını sevindirmiştir.

2009 tarihinde Star Tv ekranlarındaki Kül ve Ateş adındaki dizide oynamış rolünün ismi Hayal olmuştur.Ardından Küçük Sırlar dizisinde tıpkı Acemi Cadı dizisinde olduğu gibi Ayşegül ismi ile ekrana gelmiş sonrasında ise Kuzey Güney dizisinde Zeynep karakterini oynamıştır.

Oyunculuk eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünde gerçekleştirmiştir.2012 tarihinde Rexona reklamı ile reklamlarda çıkmıştır.

2010,2011 ve 2012 tarihlerinde Altın Kelebek, Televizyondizisi, Ayaklı Gazete tarafından kendisine ödül verilmiştir.

merve-bolugur-biyografi

Merve Boluğur Oynadığı Diziler Filmler

2006-2007 – Acemi Cadı (Ayşegül)
2007 – Aşk Yeniden (Eylül)
2009 – Kül ve Ateş (Hayal)
2010-2011 – Küçük Sırlar (Ayşegül)
2011-2013 – Kuzey Güney (Zeynep)
2013 – Muhteşem Yüzyıl (Nurbanu Sultan)

Filmler

2006 – Keloğlan Karaprense Karşı (Birgül)
2007 – Gomeda
2008 – Hoşçakal Güzin (Bahar)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

2 Yorum Bırak

  1. Aşkımsın MERVEM Murat la hiç ayrılmayın bir de kızınız olsun.Adını da Afra koyun:)

  2. çok güzelsin merve abla nereye gitsem makyaj ürünlerinin yanında sen varsın seni seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir